Jaká forma hlídání dětí zvítězí u vás?

od Chytrá Máma
0 komentář

Hektická moderní doba v mnoha směrech narušuje poklidný rodinný život. Někdy není v silách rodičů zajistit, aby s dětmi každý den mohli chodit do školy či školky, odvézt je na kroužek a velké problémy vznikají i ve chvíli, když přijde nemoc. Řešení? Naštěstí je dostupné pro každého, má ale dvě podoby, které se od sebe významně liší.

Paní z inzerátu jako problém?

Mít paní na hlídání dětí není rozhodně přežitek. Pokud je chůva spolehlivá, je pro rodinu vždy obrovským přínosem. V žádném případě nenahrazuje rodiče, ale funguje jako velká pomoc, vnese do rodiny klid. Pokud budete hledat chůvu, možná se rozhodnete hledat skrze soukromé inzeráty. Dobře si tento krok rozmyslete.

Zdroj: Imageric.com

Nabídek je sice plno, jenže ne za všemi se skrývají seriózní osoby. Za levnou cenou jsou často ukryty studentky, které hlídání berou jako snadný přivýdělek a nevnesou do něj ani špetku přínosu. Budou sedět a sem tam na dítě kouknou, aby se neřeklo. Hledání paní na hlídání skrze inzeráty spolkne také hodně času. S každou se budete muset sejít, prověřit si ji apod. Jak složité to bude? Přečtěte si více zde.

Jak je na tom agentura?

Chůvu profesionálku lze lehce najít přes agenturu. Agenturní hlídání dětí se zásadně liší kvalitou. Agentura prodává „službu“ a nemůže si dovolit problémy. Chůvy mají zkušenosti a dávají hlídání nový rozměr. Dětem se věnují a rodinný život je tak rázem pohodovější.

Zdroj: Imageric.com

Navíc je možné si objednat různé formy hlídání, například dlouhodobé, krátkodobé, doprovod do školy nebo na kroužky, v cizím jazyce, při nemoci, přes noc apod. Ceny za hlídání dětí přes agenturu se rozhodně nebojte, není vysoká. Při dlouhodobém hlídání je to pouhých 140 Kč za hodinu.

Pro jakou formu hlídání dětí se rozhodnete vy? Svěříte dítě do péče profesionálky, nebo budete riskovat?

 

Mohlo by se vám také líbit: