Babské rady, jak přivolat porod

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Očekávání miminka je krásné období. Jakmile se ale blíží předpokládaný termín porodu, nebo je už dokonce pár dní po něm, očekávání střídá netrpělivost. Podle některých „babských rad“ je ale možné porodu trošku pomoci, a šetrně jej přivolat. Jak? Čtěte následující řádky…

Potraviny, které pomohou

Podle některých rad je pro uspíšení porodu vhodné pít denně čaj z listů maliníku, a to už čtyři týdny před plánovaným termínem porodu. Podobně může posloužit i konzumace lněného semínka, která pomáhá uvolňovat porodní cesty a později při porodu usnadňuje i otevírání děložního hrdla. Příjemnou metodou pro vyzkoušení může být červené víno nebo skořice – případně obojí dohromady, pokud máte rádi „svařák“. Samozřejmě ale s mírou. Naopak poměrně drastickou „pochoutkou“ je ricinový olej, který ale vyvolá průjem až nepříjemné křeče.

Sex a stimulace bradavek

I řadou gynekologů je jako fungující prostředek k vyvolání porodu doporučován pohlavní styk. Musí to být ale takový, kdy dochází k ejakulaci spermatu do pochvy. Sperma totiž obsahuje prostalgidiny – hormony, které napomáhají zrání děložního hrdla a používají se také v medicíně pro vyvolání porodu.

Od 39. týdne těhotenství je pak doporučována také masáž bradavek, při které je vylučován hormon oxytocin, rovněž používaný v lékařství při porodech, konkrétně k urychlení porodu.

Fyzická námaha

Hojně doporučovaná je také fyzická námaha, ať už se jedná o dlouhé procházky, chůzi do schodů, nebo třeba generální úklid, který se jistě vždy hodí. Vhodné však nejsou aktivity, u kterých se příliš zvedají horní končetiny (například mytí oken či věšení záclon). Tento pohyb může způsobit pupečníkovou komplikaci.

Horká voda

Také horká voda je velmi uznávanou metodou k popostrčení dítka na svět. Mimo to je teplá sprcha či vana jistě příjemná, proto není důvod ji nevyzkoušet.

Mohlo by se vám také líbit: