Co nachystat na cestu domů z porodnice

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Pokud už vaše přípravy na příchod nového člena rodiny vrcholí a vy jste již začala balit do porodnice, pak vás také jistě napadlo, že stejně důležité bude i sbalení věcí na cestu z porodnice domů. Pro miminko, ale i pro vás samotné. Věci na cestu domů by vám měl přivézt až doprovod v den odchodu z porodnice, příprava je ale vhodná dopředu – vyhnete se tak zbytečným zmatkům.

Potřeby pro miminko

Na cestu s miminkem z porodnice domů budete potřebovat především autosedačku a oblečení pro miminko. Vždy se také hodí menší deka na přikrytí a látková plenka na utírání při ublinknutí miminka. Pokud bydlíte dále, určitě mějte po ruce i náhradní jednorázovou plenku a vlhčené ubrousky.

Co obléct miminku na cestu z porodnice

Oblečení pro dítě se bude výrazně lišit podle ročního období. Pro miminka narozená v létě stačí dupačky a kabátek nebo body, a tenká čepička. Pro miminka narozená v zimě budete potřebovat dupačky nebo overal, body či tenký kabátek, svetřík, a také kombinézu, teplou čepici a rukavičky. Pro podzim a jaro je vhodné letní oblečení doplněné o svetřík, mikinu nebo ponožky, podle počasí. Obecně platí pravidlo, že dítě by mělo mít o jednu vrstvu oblečení více, než máte vy. Čerstvě narozené děti by také měly mít vždy alespoň tenkou čepičku a při prvních přesunech venku je vhodné je přikrýt dekou či rozprostřenou plenkou.

Chystejte se s předstihem

Vše potřebné pro miminko na cestu z porodnice si ale ideálně nachystejte již předem a pouze požádejte doprovod, aby vám přivezl nachystanou tašku. Instruování rodinných příslušníků přes telefon z porodnice bývá komplikované, zejména pro tatínky neznalé problematiky.

Co pro maminku na cestu z porodnice

Přestože po porodu se vše bude točit kolem miminka, neměla byste zapomínat ani na sebe. Vaše těhotenské oblečení, ve kterém jste přišla do porodnice, může být již po porodu velké a nevyhovující. Abyste se cítila příjemně, nachystejte si společně s věcmi pro dítě čisté oblečení i pro sebe. Počítejte ale s tím, že nejspíš nebudete mít okamžitě stejnou velikost šatů jako před otěhotněním (zejména přes bříško), proto volte raději volnější věci.

 

 

Mohlo by se vám také líbit: