Co sbalit s sebou do porodnice

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Pokud už je vaše těhotenství ve finální fázi, a do předpokládaného termínu porodu už zbývají poslední týdny, je nejvyšší čas připravit si tašku do porodnice. Porod může přijít nečekaně a to i o několik týdnů dříve, proto je potřeba, abyste vše potřebné měla již sbalené.

Potřeby pro vás

Při cestě do porodnice určitě nezapomeňte na potřebné doklady jako je těhotenský průkaz, občanský průkaz a kartička pojišťovny. Ty vyžadují všude. Dále už se mohou potřeby lišit, neboť výbava, kterou vám porodnice zdarma poskytne, není jednotná.

Vhodné je informovat se předem (často stačí zavítat na webové stránky nemocnice), co v porodnici dostanete a co byste si naopak měla přivézt. Nic se ale nestane, pokud si sbalíte dostatek nočních košil, župan, přezůvky a teplé ponožky, poporodní kalhotky a kojící podprsenky. Nezapomeňte ani na ručník a věci osobní hygieny jako je šampon, zubní kartáček a pasta, hřeben, toaletní papír. Také budete potřebovat poporodní vložky a možná i prsní vložky. Užitečný je gel z dubové kůry na ošetřování poporodních zranění, mast na ošetřování bradavek nebo krém proti striím (mohou se objevit i po porodu). Hodí se i přibalit si nějakou energetickou chutnou svačinku, například müsli tyčinku, a neperlivý nápoj. Oceníte také mobil s nabíječkou, menší sumu v hotovosti, popřípadě fotoaparát.

Potřeby pro miminko

Vaše miminko v drtivé většině porodnic dostane základní věci přímo od nemocnice, to znamená oblečení, zavinovačku, látkové plenky na podkládání a utírání. Ne vždy vám ale porodnice poskytne jednorázové plenky a vlhčené ubrousky. Balení plenek velikosti 1 a jeden balíček vlhčených ubrousků byste proto měla mít s sebou. Hodit se může také líh na ošetření pupíčku, krém proti opruzeninám nebo kapky proti nadýmání. Oblečení není třeba, věci na cestu domů by vám měl přivézt až doprovod v den odchodu.

 

 

Mohlo by se vám také líbit: