Vyplatí se výměna zipu, nebo raději koupit novou bundu?

od Kachlíková
0 komentář

Zima teprve začíná a nejedna maminka již zjistila nepříjemnou novinku, že se jejímu školkařovi, či školákovi pokazil zip u bundy. Zjišťovali jsme pro vás, jestli je výhodné nechat zip vyměnit, jaká bude cena opravy a co vše to obnáší.

Výběr krejčové

V první řadě se musíte podívat po nějaké, ideálně zkušené, krejčové. Dobré je poptat se známých, maminek ve škole.  Můžou vám doporučit kvalitní švadlenu ve vašem dosahu, která svou práci umí a dělá ji dobře. Pokud se vám tohle řešení nezamlouvá, zkuste telefonní seznam, nebo internet.

Oprava bundy je náročná

Zamyslíme-li se nad tím, jaká práce švadlenu čeká, než vám vrátí opravenou bundu, není divu, že je oprava nákladná.

Zip bude muset vypárat, což je jednoduché, složité a je pak všít dovnitř ten nový. Zvláště u zimních bund, které jsou napěchované vatelínem, nebo jinou výplní je práce velmi nesnadná. Výplň se snaží dostat rozpáranou bundou ven a švadlena musí nejen dostat ji zpět, průběžně ji urovnávat, aby nebyla nerovnoměrně rozmístěna nebo pokrčena a ještě všívat zip.

Postup práce je často velmi pomalý. Bundu vám opraví většinou za dva dny.

Kolik stojí oprava zipu

Brown zipperCena za opravu se pohybuje od 150,–Kč do 350,–Kč. Záleží jak na typu bundy (jarní, zimní), tak na její velikosti a materiálu, ze kterého je ušita.

Některé švadlenky již v ceně zahrnují i nový zip, některé ne. Pokud je zip v ceně zahrnut, je většinou obyčejný. Pokud chcete speciální zip, nebo nějaký konkrétní, záleží na domluvě. Tohle vše je potřeba domluvit při předávání budny k opravě.

Opravovat, nebo ne?

U kvalitních, cenově nákladnějších bund bezesporu oprava stojí za to. Šikovná švadlena dokáže udělat opravu s takovou precizností, že ji ani nepoznáte.

Pokud však zvažujete opravu bundy, kterou vaše dítě nosilo dvě sezóny, stála 300,–Kč a vy ji teď chcete posunout vašemu druhorozenému dítěti, určitě stojí za to, podívat se po bundě nové.

Mohlo by se vám také líbit: