Rostou vašemu miminku zuby? 5 zaručených rad jak z toho nezešílet

0 komentář
zuby

Neznáme snad žádné dítě, které snáší prořezávání zoubků dobře, a často proto tohle období patří k nejhoršímu v životě jinak zdravého miminka. Všechno je najednou vzhůru nohama a všichni nejenom doma ví, že se něco děje. Ale nezoufejte, je tady několik rad, které prověřil čas.

Prořezávání zoubků může být pro děti i rodiče náročné období. Několik osvědčených rad může pomoci ulevit od nepříjemných symptomů spojených s růstem zoubků:

1. Chlazené hračky a předměty:

Kousání na chlazených hračkách nebo čistém ručníku zmrazeném ve formě může zmírnit svědění a bolest dásní.

2. Měkké jídlo a pití:

Pokud je dítě starší a začíná s pevnou stravou, vybírejte měkká jídla, která nebudou zatěžovat dásně. Studené nápoje mohou také přinést úlevu.

3. Masáže dásní:

Jemné masáže dásní prstem nebo speciálním masážním kartáčkem mohou uvolnit tlak a snížit bolest.

4. Odměna a pozitivní podpora:

Pokud dítě trpí nepříjemností, poskytněte mu pozitivní zpětnou vazbu a povzbuzujte ho v dobře odvedené práci s tím, že prořezávání zoubků je dočasné.

5. Léky a speciální pomůcky:

V některých případech může lékař doporučit speciální gel na dásně nebo jiné léky k tlumení bolesti, vždy však konzultujte léčbu s pediatrem.

Je důležité si pamatovat, že každé dítě je jiné a co funguje u jednoho nemusí fungovat u druhého. Klíčem k úlevě je trpělivost, pochopení a soucit s vaším malým jedincem během tohoto náročného období.

Mohlo by se vám také líbit: