Jak zabavit děti při cestování

od Kachlíková
0 komentář

S tím, jak se stále častěji stěhujeme za prací, přibývá těch, kteří se pak v místě zaměstnání usadí natrvalo. To však znamená, že jsou od původního bydliště vzdáleni spoustu kilometrů. Dokud nemají děti, nevidí v ničem problém, žádnou komplikaci. Tu si uvědomí až začnou plánovat cestování s dítětem.

Nejmenší miminka

Dokud je dítě staré pár měsíců, vydrží celou cestu spát. Je mu jedno, že jedete dvě hodiny. Vzbudí se na pravidelné jídlo, stačí nakojit, nebo podat mlíčko a problém je vyřešen.

S přibývajícími měsíci začnete plánovat cestování na dobu, kdy dítě spává. Pokud totiž pojedete mezi intervaly spánku, miminko nebude bavit sedět v sedačce a dívat se do stropu, čekala by vás uplakaná cesta. Takto malé miminka je ještě těžké na delší dobu v autosedačce zabavit.

Půlroční děti

Děťátko už si přidrží samo hračku, déle udrží pozornost. Na hraní si k ruce připravte tašku s pískacími a hrajícími hračkami, kousátky a štěrchátky. Ideální jsou i maňásci a tzv. usínáčci, se kterými můžete na miminko různě mluvit a dělat jim divadélko. Existuje i hrací pultík s různými aktivitami, který se dá snadno připevnit k autosedačce. Můžete koupit i pultík se zpětným zrcátkem, díky němuž můžete pohodlně kontrolovat, co dítě dělá.

Zábava pro dvouleťáky

I zde vedou různé hry s postavičkami a plyšáky, vyprávění příběhu a hraní her. Děti už se zabaví s oblíbenými hračkami, jezdí si s autíčky po sedačce, dokáží si hrát na piánko, prohlížet leporelo. Dobrý je i závěsný kapsář, který pověsíte na přední sedadlo a naplníte hračkami.

Baví je pohled z okna, stačí, když zapojíte fantazii a vymýšlíte k tomu co vidíte různé vyprávění … Holčičky baví zpívání, básničky. Některé děti už dokáží poslouchat kratší pohádky, dlouhé vyprávění je ještě nebaví.

Pět let a více

Takhle velké dítě snáší delší cestování velmi dobře. Baví ho sledovat jízdu, vyprávět si o tom, co vidí. Má oblíbenou hračku, se kterou se baví, prohlíží si časopisy. Velký úspěch mají přenosné DVD přehrávače a elektronické hry typu tetris. Použít můžete i přehrávání mluvených pohádek.

Na cestu s dětmi je dobré obrnit se trpělivostí, dobrou náladou. Tak cestu jistě hravě zvládnete za jakýchkoli okolností.

Mohlo by se vám také líbit: