Těchto 6 věcí vadí většině maminek, ale málokterá to přizná nahlas

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
vadí

Zamysleli jste se někdy nad tím, že jsou věci, které vadí novopečeným maminkám? Například když jdete na první návštěvu po porodu? Když potkáte kamarádku s kočárkem na ulici? Že jsou zkrátka věci, které jim vadí, ale nemluví o nich? Protože věřte, že takové skutečně existují. A jen málokterá maminka přizná nahlas, že ji rozčilují.

Nesahejte na moje miminko špinavýma rukama

Maminky obecně jsou na své děti hodně háklivé a to ani nemusí být čerstvě po porodu. Nicméně ano, krátce po porodu je tahle přecitlivělost ještě mnohem vyšší. Maminkám prostě vadí, když se začnete dotýkat obličeje a ručiček jejich drobečka, aniž byste si předtím neumyli ruce. Měla by to být samozřejmost, ale bohužel není. Kdo ví, na co jste cestou sáhli, kolika míst jste se rukama dotkli. Nesahejte na miminko, pokud nemáte ruce umyté.

Nedávejte mému dítěti cucat svůj prst

Možná vám přijde roztomilé, že se miminko natahuje po vašem prstu a chce si ho strčit do pusinky, ale nedělejte to. Jeho maminka to sice neřekne “na plnou pusu”, ale zaručeně ji tím vytočíte. Je to příliš osobní věc, které nemůže být součástí někdo “cizí” (i když jste možná babička dítěte, teta nebo dlouholetá kamarádka jeho maminky). Tohle se prostě nedělá.

Nestrašte mě nemocemi dětí

Maminky sice mají načteno vše o dětských nemocech, ale rozhodně nemusí poslouchat i od vás, co všechno může jejich miminko potkat, jaké nemoci se ho mohou týkat, natož abyste se podrobně rozpovídali o možných následcích. I když jsou si těchto faktů maminky vědomé, nechtějí je poslouchat, tak je jimi nestrašte.

Nechoďte na návštěvu, když se cítíte nemocní

Ohlásili jste se na návštěvu k novopečené mamince, ačkoli jste si dobře vědomi toho, že nejste po zdravotní stránce tak úplně ve své kůži? A přijde vám to normální? Ona vám sice neřekne nahlas, ať si laskavě držíte odstup, když se nakloníte do dětské postýlky, zatímco vám z nosu div nepoteče nudle, ale spolehněte se, že uvnitř ní to bude vřít a bublat vzteky. Chodit na návštěvu se zdravotními potížemi je krajně neomalené.

Nechte si svoji kritiku pro sebe

Každá maminka si chce své dítko vychovávat po svém. Nechce od vás poslouchat nevyžádanou kritiku typu “když ho budeš pořád nosit, tak ho rozmazlíš” nebo třeba “nenechávej ho spát s tebou v posteli, už ho to neodnaučíš” a podobně. Zdržte se všech “dobře” míněných rad a poznámek, maminka o ně nestojí, i když možná bude reagovat úsměvem a přitakáním.

Netipujte pohlaví, když si nejste jistí

Věřte, že se dotknete každé maminky, když se podíváte na její holčičku a řeknete “to je kluk jak buk”, nebo o chlapečkovi pronesete větu “to je sladká princezna”. Bude jí to vadit, i když to nepřizná. Pokud si nejste jistí pohlavím, řekněte raději něco ve smyslu “to je krásné miminko”.

Zdroj: happiestbaby.com, thebump.com, babyweb.cz, emmasdiary.co.uk

Mohlo by se vám také líbit: