Základní výbava: Jakou kosmetiku pro miminko? S produkty to nepřehánějte

od Michaela Romanová
0 komentář
kosmetiku

Očekáváte nový přírůstek do vaší rodiny a nakupujete výbavičku? Vedle kočárku a roztomilých oblečků se vám bude na přebalovacím pultu hodit i pár kosmetických produktů. Kterou kosmetiku ale vybrat, aby byla pro kůži vašeho miminka tou nejvhodnější? A které produkty rozhodně ve výbavičce nepotřebujete?

První nakupování výbavičky

Určitě znáte ten pocit, když jdete z prvního většího screeningu a víte, že vaše miminko celé těhotenství prospívá. Na oslavu koupíte první body nebo jinou roztomilou věc, která zahájí nákup výbavičky. Od té doby to už nelze zastavit, a tak vedle výběru kočárku, postýlky a přebalovacího pultu začnete nakupovat také oblečení, kosmetiku a produkty do dětské lékárničky.

Nenechte se ale zlákat příliš velkým nadšením a nenakupujte zběsile vše, co vám přijde pod ruku. Později, až budete mít plné skříně nepotřebných věcí, toho můžete litovat. Přemýšlejte nad každou drobností, kterou kupujete, zda ji opravdu potřebujete nebo například tolik chcete kvůli její roztomilosti. Obzvlášť u kosmetiky je dobré mít veškeré informace o používání i samotném složení produktu.

Méně je někdy více

Zatímco některé moderní maminky mají na každou část těla miminka jiný přípravek, jiné jsou o něco konzervativnější. Na internetu se také můžete dočíst o názoru, že malé miminko v prvních týdnech nepotřebuje dokonce žádnou kosmetiku a stačí jen čistá voda pro mytí zadečku při přebalování. Ta správná volba bude nejspíš někde uprostřed, ale záleží vždy na samotných rodičích, kterou cestou se vydají nebo na jaké doporučení dají.

Základní produkty ve výbavičce

Do základní výbavičky kosmetického balíčku pro miminko patří skutečně jen pár produktů. Často se rozdělují na produkty:

  • ke koupání (šampony a jiné potřeby do koupele)
  • kosmetiku při přebalování (pudry, krémy, vlhčené ubrousky)
  • a pár produktů k mazání celé pokožky

Vlhčené ubrousky

Některé maminky se rozhodnou pro klasické, jednorázové vlhčené ubrousky, které jsou jistě nejběžnější výbavou každé přebalovací tašky. Vedle faktu, že tyto jednorázové ubrousky nejsou příliš ekologické pro planetu a odpadu je více než dost, je také potřeba ujistit se nad složením zvlhčovací složky.

Vlhčené ubrousky mají být především šetrné k dětské kůži, a tak je vhodné vybírat ty z přírodních materiálů a složek. Jsou sice o něco dražší, ale rozhodně to bude lepší  volba. Doma navíc můžete používat i klasický perlan nastříhaný na menší kousky, který budete namáčet do malého lavoru s vodou vedle přebalovacího pultu. Tento způsob je mnohem šetrnější, navíc také levnější.

V boji proti opruzeninám

Dalším základním kouskem, který by neměl ve výbavičce chybět, je krém na opruzeniny. Krém na zadeček se používá téměř při každém přebalování, a tak je potřeba mít opravdu velkou zásobu. Na výběr máte opět mezi mnoha variantami, ty nejpoužívanější jsou známé svou značkou. Dobrou volbou je však nějaký přírodní krém, například s výtažkem hojivého měsíčku.

Některé maminky proti opruzeninám bojují také zásypem a pudrem, záleží jen na vašich zkušenostech a prioritách.

miminko

Produktů nepotřebujete mnoho. (foto: depositphotos)

Promazání tělíčka

Masti, tělová mléka a krémy. To vše spadá do této kategorie, se kterou se budete starat o krásnou a jemnou kůži vašeho děťátka. Předejdete tím suchým místům a následnému praskání kůže nebo opruzeninám. Dětské oleje se prodávají také prakticky ve formě spreje, krásně se nanáší i vstřebávají. Oblíbená jsou také dětská tělová másla.

Pro chvíle ve vodě

Při koupání budete potřebovat také několik produktů, se kterými miminko pečlivě umyjete od prachu, nečistot a potu. Všemožné šampony a mycí emulze perfektně zbaví kůži všeho, co na ní nemá být. Opět je dobré zvolit přírodní variantu, ve které je příměs hojivého měsíčku nebo uklidňujícího heřmánku.

Myslete také na žínku nebo mycí houbu, která nebude příliš hrubá, a přesto dobře tělo umyje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Když vaše miminko trápí opruzeniny: Jak pečovat o jemnou dětskou pokožku?

Látkové pleny: Víte, jak s nimi správně zacházet?

Mohlo by se vám také líbit: