Klavír pro děti na Android a iOS zaujme i navzdory nedostatkům

od Jakub Wittka
0 komentář

Pokud opravdu pečlivě hledáte v databázích mobilních aplikací, leckdy můžete narazit na jednoduché prográmky přinášející pro vaše děti nejen zábavu, ale také procvičení určitých dovedností. Tento potenciál má i program „Klavírní lekce pro děti“ od společnosti Netigen.

Cítíte, že má vaše dítě hudební nadání, ale nemáte doma klavír či klávesy? V tomto případě zkuste sáhnout právě po této aplikaci, která vyšla na začátku roku 2014. Společnost Netigen, která převážně produkuje právě programy pro chytré telefony s hudební tematikou, vystavila aplikaci na internet zcela zdarma, a to jak Android verzi, tak i verzi pro operační systém iOS. Proč tedy nezkusit, co vaše dítě s virtuální klávesnicí dokáže.

Po nainstalování aplikace, která ve vašem telefonu zabere necelých 10 MB, se objeví načítací obrazovka. Trochu zamrzí, že v polovině nahrávání na vás aplikace vychrlí první reklamu na jiný program, kterou musíte jedním stiskem vypnout, poté nahrávání pokračuje.

Samotný program se sestává z hlavní obrazovky obsahující několik funkčních tlačítek a samotných virtuálních kláves. Dá rozum, že se všechny klávesy nevejdou na displej, pro posouvání na jiné místo slouží speciální tlačítka, což sice zpočátku trochu ubírá na atraktivnosti aplikace, ale časem si na to zvyknete.

Foto: Google Play

unnamed (1)

Na čím však majitelům mobilních telefonů asi zůstane rozum stát, je přítomnost reklamního banneru, který částečně zastiňuje vrchní ovládací panel s tlačítky, takže máte problém se na ně trefit. Vyřešit tento problém jde jen tak, že použijete tablet, nicméně ne každý má takovou možnost. Časem se s novější verzí aplikace možná objeví možnost za drobnou částku reklamy odstranit, jako to u podobných aplikací bývá zvykem.

V základní nabídce naleznete základní čtyři půlminutové melodie, jako například „Frere Jackques“ či „Oh my Darling Clementine“. Tyto názvy vám asi nic moc neřeknou, nicméně po první poslechu se plácnete do čela a hned budete vědět, o jakou melodii jde. Navíc, pokud vám budou základní melodie málo, za pouhý jeden dolar máte možnost obstarat si dalších sedm.

Aplikace po zvolení melodie zvuk přehraje, přičemž vidíte, jaké klávesy je třeba stisknout. Jakmile ukázka dohraje, je řada na vás, respektive na vašem dítěti. Správnost vašeho hmatu se ověřuje pomocí hvězd, za bezchybné zahrání obdržíte tři, za chyby se pak počet snižuje.

„Klavírní lekce pro děti“ sice není žádnou převratnou aplikací, nicméně pokud chcete vaše dítě v autě či doma zabavit něčím užitečným, může být i právě tento hudební program tou správnou volbou.

Mohlo by se vám také líbit: