Přebalování dítěte na cestách

od Helena Syslová
0 komentář

Nejste si jisti, jak zvládnout cestování s miminkem a zvláštní starosti vám dělá právě přebalování? Jste zvyklí na obvyklé vybavení a obáváte se, že v omezených podmínkách nezvládnete tuto činnost k plné spokojenosti sebe i svého miminka? Není potřeba přidělávat si zbytečné starosti, pokud si vše důkladně promyslíte a připravíte. Projděte si v duchu zamýšlenou trasu a uvažte, jaké možnosti pro klidné a snadné přebalování se vám nabízejí – a sami uvidíte, že skutečně není čeho se bát.

Jaké místo budete potřebovat

Pro plnou spokojenost vašeho miminka potřebujete zajistit takové místo, kde není hluk a průvan a kde je dostatek prostoru a teplo. Řešením může být třeba zastávka v restauračním zařízení nebo občerstvení či obchodním domě či nákupním středisku – prostory určené pro hygienu ve většině případů nabízejí i místnost určenou pro přebalení nebo nakojení dítěte. Zde budete mít k dispozici přebalovací pult nebo desku a také čistou vodu k likvidaci případného znečištění. Zabavte dítě hračkou a mluvte na něj, abyste jeho pozornost odvrátili od nezvyklého prostředí, a máte vyhráno.

Co dát do přebalovací tašky

Přebalovací taška bývá ve vybavení kvalitních kočárků, ale lze ji samozřejmě vybrat i samostatně. Do této speciálně členěné tašky lehce umístíte vše, co budete potřebovat pro přebalení dítěte cestou. Většinou se jedná o stejné věci, které potřebujete pro přebalování doma, jen v menších baleních. Čisté plenky jednorázové nebo ekologické plenky látkové, mastičky a náhradní oblečení. Určitě přidejte přebalovací podložku nebo alespoň deku, abyste si vytvořili vhodné prostředí i tam, kde není k dispozici přebalovací pult. Vše pohodlně umístíte do přebalovací tašky s přihrádkami a popruhem pro snadné nošení.

s_18619575_memo-album-aaron-11x15-200

Jak postupovat

Dítě má rádo, když i při cestování dodržujete navyklé stereotypy. Přebalujte vždy až po jídle nebo v případě jasné potřeby, u menších dětí počítejte s častějším přebalením. Pohodlně miminko uložte a svlékněte svrchní dětské oblečení. Pokud má vaše děťátko body, stačí jen rozepnout a vyhrnout. Odstraňte starou plenku, jemně, ale důkladně očistěte dítě a zasuňte plenku novou. Veškerý odpad zabalte a připravte k vyhození, pokud máte pytel na pleny, dobře vám poslouží i při cestování. Dbejte na to, aby vaše dítě neprostydlo, proto se zbytečně nezdržujte a snažte se mít dítě rychle oblečené.

Mohlo by se vám také líbit: