Tatínku, udělej “kůňa“

od Kachlíková
0 komentář

Je čtvrtek, 16 hodin a děti ve věku 2 a 5 let nedočkavě pobíhají od vstupních dveří k francouzským a čekají, vyhlíží, kdy uslyší, nebo uvidí přijíždějící auto. To pak bude velmi pravděpodobné, že je doma TÁTA! Proč to tak je a v čem mají vlastně tatínkové před maminkami napřed? 

Chce to zápal a bezprostřednost

Ne nadarmo se o mužích říká, že je v nich i v dospělosti kus dítěte. V garáži se  “mazlí“ se svými auto-moto miláčky, sbírají modely aut, staví letadla, chodí hledat poklad s vyhledávači kovů, baví je geocaching… každý má něco, co by se líbilo nejednomu malému klukovi, nebo holčičce. A tento zápal pro věc dokáží přenést i do času stráveného s dítětem, a to se jim velmi líbí.

Tatínkové prostě umí udělat dobrou zábavu.  To děti po celém “nudném“ dnu stráveném ve školce, nebo s maminkou doslova potřebují a náramně ocení. Proto se nemůžou dočkat chvíle, kdy uvidí tatínka, pověsí se mu na nohu a on hned “přepne“ a začne je bavit.

Tatínkovy hry

Zajímá vás, které hry tatínků jsou pro děti nejzajímavější a mají je nejraději? Můžeme se podívat na ty, které se dají hrát vevnitř, což bude ideální pro nynější sychravý a studený čas.

Kůň

Jednoduché, přesto dětmi zbožňované vození dětí na zádech. Náročnost se stupňuje s počtem dětí.

Bunkr

Přesouvání nábytku zvládnou muži jedna-dvě. Stačí přiblížit k sobě dva stoly, křeslo a stůl nebo jakýkoli vyšší nábytek, natáhnout mezi ně deku, zatížit ji a za pomocí polštářů vytvořit stěnu. Dovnitř umístíte deky, polštáře, nesmí chybět pití a nějaká dobrota a děti z bunkru jen tak nedostanete.

Válečná bitva

Tohle je jedna z her, které by maminky prostě nehrály. Copak se hází s čistými polštáři, chodí se v papučkách po peřině, natož tak se jen tak, v oblečení, válí v posteli?! Tatínek tohle vůbec neřeší. Není mnoho věcí, které jsou tak zábavné, jako házet po sobě polštářky, schovávat se pod peřinu, balit se do ní jako palačinka a udělat si v posteli pelíšek pro ježky.

Zdvihací a tahací hry

Malé i velké děti mají rády, když je táta vyhazuje do vzduchu, různě je houpá ve vzduchu, nebo na noze, naloží je na deku, nebo na box s hračkami a vozí je z jednoho pokoje do druhého. Pak už záleží jen na fyzických silách tatínka, tyhle hry by mohly trvat skutečně dlouho.

Playing chess

Z pohledu maminky

Maminky hravé tatínky velmi ocení. Děti se díky nim úplně jinak vybijí, odreagují, poznají nové druhy zábavy a lumpáren, je to velmi přínosné, mít takhle aktivního tatínka. Občas, zvláště po těžkém dnu se však můžete setkat s tím, že vaše žena reaguje jinak. Je podrážděná z toho, že jen vás děti uvidí, ona jakoby nebyla, přestože se o ně celý den stará.

Monika, 29let, jedno dítě

No jo, já tady celý den vařím, hraji si s ním, bavím ho, starám se, jsem mu kdykoli k dispozici, ale jen uvidí tatínka, změním se v páru, jako kdybych tady vůbec nebyla…

Proto byste měl čas od času svoji ženu pochválit za to, že se celodenně o vaše děti stará a připomenout to i samotným dětem. U své ženy zabodujete a děti si budou uvědomovat péči, která není samozřejmá a kterou jim máma neustále poskytuje. Přispějete k jejich správnému náhledu na život do budoucna.

Každá žena chce takového muže…

…takového tatínka svých dětí. Který jim vymyslí zábavu, která by ji nenapadla, nebavila, nebo by ji prostě nemohla dělat. A bude vás jistě chválit, bude o vás pyšně mluvit, když se bude při nějaké příležitosti mluvit o tom, jestli tatínek dovede zabavit děti.

Zároveň pro děti vytvoříte nezapomenutelné zážitky, na které budou s úsměvem vzpomínat, až budou velcí, samostatní a třeba mít své děti.

Tak směle do her, tatínkové!

Mohlo by se vám také líbit: