Valentýn je svátek lásky. Oslavte ho celá rodina společně

od Michaela Romanová
0 komentář
valentýn

Den svatého Valentýna není svátek, který by se týkal jen zamilovaných párů. Je to den, který můžete slavit se všemi, které máte rádi, včetně vašich dětí. Oslavte s nimi tento den, vytvořte tradice a vzpomínky, na které budou rádi vzpomínat. Jaké si to uděláte, takové to budete mít.

Valentýnská přáníčka

Ve světě je zvykem, že už ve škole si děti vyrábí valentýnská přáníčka tzv. valentýnky. Využijte tento zvyk a vytvořte si přáníčka doma se svými dětmi. Zasedněte všichni ke stolu, nachystejte si papíry a další výtvarné potřeby a vyrobte přáníčka pro přátele i rodinu. Nakonec je i osobně doručte.

Vyzdobte si domov

Dekorace vaší domácnosti se nemusí týkat jen Vánoc nebo Velikonoc. Udělejte radost svým dětem, nechť také pocítí nádech zamilovanosti u vás doma. Vyrobte si tematickou dekoraci jako jsou srdíčka, růžičky, medvídci nebo malí Cupidové. Se zdobením začněte klidně už pár dnů před Valentýnem, ať si ho užijete, co nejvíce.

Poukazy dětem

Poukazy dětem jako rande s jejich rodiči jsou trefou do černého. Na výběr máte mnoho možností, můžete se jich zeptat, se kterým rodičem by chtěli strávit den, můžete jim udělat překvapení a na poukaz jim rovnou napsat, s kým stráví dopoledne a s kým odpoledne. Ten čas patří jenom jim, takže vymyslete nějakou senzační zábavu, na kterou budou vzpomínat ještě dlouho poté. Jít s tátou na motokáry nebo s maminkou do kosmetického salonu je pro teenagery k nezaplacení stejně jako zábavní parky pro nejmenší.

rodina

Vyjádřit lásku můžete komukoliv. Láska pro všechny! (foto: depositphotos)

Společná dovolená

Jestliže rádi cestujete, můžete vyrazit na společnou rodinnou dovolenou. Zbožňujete slunce a pláže? Nebo dáváte přednost horám a lyžování? Vymyslet můžete také jednodenní program plný zajímavostí, záleží především na tom, o co se vaše děti zajímají.

Připravte valentýnské jídlo

Mít vyzdobený dům červenými srdíčky je pro vás nepředstavitelné? Zvolte jinou alternativu, například takové růžové tousty nebo vafle na snídani vaše děti rozhodně překvapí a potěší. Na internetu je nespočet inspirací na růžové palačinky, jahodová či melounová srdíčka, pizzu k večeři s červenou zeleninou a mnoho dalších.

Pusťte se společně do pečení

Pokud chcete s dětmi strávit Valentýna trochu jinak, zkuste společně upéct sušenky. Nezáleží na tom, jak staré vaše děti jsou, pomáhat v kuchyni baví jak malé, tak i ty velké. A není nic jednoduššího než si připravit jednoduché sušenky ve tvaru srdíček. Nezapomeňte na růžovou polevu, která na Valentýna rozhodně nesmí chybět.

Valentýnské fotografie

Také patříte mezi ty, jejichž telefony zahlcují fotografie dětí, ale ani na jedné fotce vy nejste? Valentýn je ideální dobou, kdy byste se měli nechat vyfotit jako celá rodina. Přidejte fotografii hodnotu, oblečte se tematicky nebo jen slaďte valentýnské barvy. Buď si můžete focení u profi fotografa domluvit již předem nebo můžete improvizovat se samospouští nebo někoho požádat, aby vám udělal společnou fotografii do rodinného alba.

Společná večeře v restauraci

K Valentýnu neodmyslitelně patří romantický večer, proč si ho neužít i s dětmi? Vezměte je do restaurace, kde podávají jejich oblíbené jídlo. Vytvořte jim slavnostní atmosféru, dejte jim najevo, že vám na nich záleží nejvíce.

rodina

Vymyslete nějaký společný zábavný program. (foto: depositphotos)

Večer plný her a filmů

Večer plný her ocení především děti, sedněte si všichni ke stolu, vytáhněte deskovky a zábava může začít. Součástí musí být i občerstvení a dobré pití. Večer zakončete oblíbeným rodinným filmem nebo pohádkou. Děti jistě nepohrdnou také kinem, zjistěte program kin u vás v okolí a překvapte je filmem, o kterém básní už nějakou dobu. V tomto případě nemusíte lpět na romantickém filmu plném lásky.

Je jen na vás, jak celý den pojmete, fantazii se skutečně meze nekladou. Nejdůležitější jsou společné chvilky strávené pohromadě, a to nejenom na Valentýna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dejte si pauzu od rodičovství a udělejte si na sebe s partnerem čas

Zajistěte ženě občas oddech, bude nadšená

Mohlo by se vám také líbit: