K čemu se hodí party stany?

od Chytrá Máma
0 komentář
stany

Pořídit si pergolu nebo dokonce altán může být drahé. Neznamená to však, že je nutné se ochudit o kryté zahradní posezení. Existují i levnější, nikoliv ovšem za všech okolností horší možnosti. Jednou z nich jsou i party stany.

Ochrání nejen před deštěm

Spoléhat se na to, že bude celé léto hezké počasí, je ošidné. Proto je dobré si nějakou formu zastřešení přeci jen pořídit. Party stan je dobrým, a hlavně cenově zajímavým řešením.

Na rozdíl od mnoha jiných druhů zastřešení dokáže alespoň částečně ochránit nejen před deštěm a otravnými slunečními paprsky, ale rovněž i proti větru. Stany totiž disponují i stěnami.

Také proto se běžně používají i mimo domácí prostředí, třeba na venkovních výstavách, případně různých politických meetinzích. Všechna další řešení jsou mnohem dražší a často neposkytují takový druh ochrany jako právě party stany.

Navíc se dá takovýto reklamní stánek poměrně snadno smontovat dohromady a naopak.

Materiál

Aby prodejní stánek mohl fungovat i během ošklivého počasí, musí být vyrobený z kvalitních materiálů. Základem je samozřejmě plachta, která tvoří jak střechu, tak i boční stěny. Tyto plachty se vyrábějí z nepromokavého polyesteru.

Důležitá je rovněž kvalita konstrukce. Kdo touží mít to nejlepší na trhu, ten si vybere stan z hliníku. Tento materiál je nejen lehký, takže se s ním dá velmi dobře pracovat, ale zároveň se může pyšnit vysokou odolností. Hlavně tedy proti vodnímu živlu.

Na celkové houževnatosti celé konstrukce se rovněž velkou měrou podílí i množství hran u jednotlivých profilů. Šestihranné profily dokáží odolat větru o rychlosti 40 km/hodinu, zatímco čtyřhranné „pouze“ 30 km/hodinu.

Nejlevnější typy stanů se pak vyrábějí z oceli. Ta je také velice houževnatá, nicméně časem může začít na exponovaných místech korodovat. Co se větrné odolnosti týče, nejsou na tom ocelové konstrukce vůbec špatně. Jsou vhodné do prostředí, kde fouká vítr okolo 30 km/hodinu.

Mohlo by se vám také líbit: