Zahrajte si na hrdiny

od Kristýna Kubátová
0 komentář

Hraní stolních nebo jiných typů her rozvíjí dětskou představivost a utužuje vztah mezi rodiči a jejich ratolestmi. V dnešní době je nabídka opravdu rozmanitá. Naleznete jednoduché hry pro děti předškolního věku i extrémně komplikované kousky, jejichž nastudování zabere i vysokoškolákovi několik hodin. My se nyní podíváme na jednu z nejoblíbenějších her, za kterou navíc nemusíte utratit ani korunu.Young Boy Dressed Like a knight

Řeč je o hře na hrdiny. Jejich hlavním kouzlem je naprostá jednoduchost, protože si vystačíte s vlastní fantazií. Samozřejmě můžete hrát podle komplikovaných a propracovaných pravidel, ale to nyní nechceme. Hlavním cílem je zapojení dětí, jejich radost a následná kreativita. K tomu využijeme pouze věcí, které máte doma.

Pokud chcete, aby hra děti vtáhla, tak si musíte zahrát na divadelního herce. Musíte jim podat přesvědčivý příběh a jednoduché vysvětlení principu hry. Vy se stanete vypravěčem, který bude určovat pravidla a posouvat příběh. Děti by se měly stát hrdiny ve vašem imaginárním světě. Zkuste je postrčit k tomu, ať si zvolí svou postavu. Chtějí být kouzelníkem, tak ať jím jsou! Nebo mohou být drakem, jednorožcem, vílou… Nic není problém.

Aby děti hra bavila, musíte dodat nějaké rekvizity. Velmi jednoduchou pomůckou je mapa, kterou nakreslíte na ten největší papír, který doma zrovna máte. Pokud se vám mapu nechce připravovat předem, tak zapojte děti. Mapu na koncích můžete spálit ohněm a pokapat voskem. Děti budou nadšené a máte vyhráno, nová hra je už nepustí.

Když jste vypravěčem, tak jste vždy v roli určitého oponenta. Hra musí obsahovat nebezpečí a nástrahy, které je nutné překonat. Ideální simulací je házení kostkou. Opět nemusíte mít přesně stanovená pravidla, ale děti musí mít pocit, že skutečně hrají a vyhrávají.

Hra na hrdiny je ideální zábavou pro dlouhá víkendová odpoledne. Zkuste ji.

Mohlo by se vám také líbit: