Domácí skřítek se ukrývá i ve vašem bytě

od Kristýna Kubátová
0 komentář

Každá pořádná domácnost má svého vlastního tajného skřítka nebo jinou kouzelnou potvoru. Toto pravidla vám ráda potvrdí kouzelná babička nebo vzdělaný obr. Konec konců to ví i vaše děti, které magické bytosti hledají, nebo o jejich existenci dávno vědí. Pokud vaše domácnost možná kouzelnou bytost postrádá, stojí za to ji pro děti připravit. Staňte se domácím skřítkem.

Nejdříve je nutné stanovit si, jakým domácím skřítkem se stanete, a jak budete své konání prezentovat. Aby děti této hře děti uvěřily, tak se jí musíte poddat a nedat na sobě vůbec nic znát. Zaručených rad je několik, ale váš skřítek by měl být originálem typickým pouze pro váš dům či byt. Velmi často se stává, že skřítci dětem odnášejí věci nebo je přemisťují. Zkuste jedno ráno dětem říci, že skřítek jim snědl svačinu do školy nebo ji jen nakousl… Chování domácího skřítka se může měnit. Jednou zlobí a druhý den je hodný.

Hlavní nevýhodou magických bytostí je neviditelnost nebo perfektní schopnost chodit po domě tiše a bez povšimnutí. Zkuste půjčit dětem digitální fotoaparát, ať nafotí všechna svá oblíbená místa. Následně doplňte na počítači obrázky domácího skřítka nebo jiného strašidla. Děti budou nadšené.

V některých rodinách si skřítci začali s dětmi dopisovat. Je to procese relativně složitý, protože musíte znát adresu do země skřítků a dopis se musí poslat velmi neobvyklou cestou. Někdy se dopisy dávají do kouzelných obálek pod kameny, kde druhý den již nejsou, nebo se hází do staré truhly, odkud také tajuplně mizí. Skřítek občas odepíše, ale záleží pouze na jeho aktuální náladě.

Mohlo by se vám také líbit: