8 věcí, které by měl umět váš syn

od Jakub Wittka
0 komentář

Je velmi těžké vychovat svého potomka tak, abyste s ním byli od nejmenšího detailu spokojeni. Zda se to povede, je jen na vás. Nabízíme však osm tipů, které by měl dozajista váš syn zvládat.

Základní pravidlo, které by měl každý mladý muž ctít, je chování se k ženám s respektem. V dnešní moderní společnosti se klade velký důraz na společenské chování, a není nic horšího, než neurvalec, který neví, jak se má k dámě chovat. Navíc, každá žena v dnešní době ocení, když se muž umí zachovat gentlemansky.

Každý moderní muž už dnes také nemůže spoléhat na to, že bude mít doma každý večer navařeno a vypráno. Naučte svého syna základním dovednostem jak v kuchyni, tak při práci s pračkou, či jinými domácími spotřebiči, nežijeme přece ve středověku.

Správný chlap by měl umět zdravě zariskovat. Naučte to proto i juniora, v případě úspěchu si zvýšíte sebevědomí jak vy, tak i váš potomek. Riskování s mírou navíc pomáhá mladým lidem získávat lepší schopnost rozhodování, kterou v pozdějším životě rozhodně budou potřebovat.

Young boy riding piggy-back on his father's back

Je to klišé, nicméně není moc pravdivějších rčení, než že s poctivostí nejdál dojdeš. Toho by si měl být vědom každý mladý člověk. I když se tímto rčením dnešním společnost řídí čím dál méně, právě váš syn může být ten, kterého si jednou, jako úspěšného muže, budou dávat ostatní za příklad.

Sebevědomého muže dělá silný stisk ruky. Společnost v této uspěchané době čím dál více soudí člověka na první dojem, a stisk ruky k němu velmi často patří. Toto gesto působí na druhého člověka sebevědomým dojmem a hned se tak vašemu synovi bude hned v začátcích s druhým člověkem lépe jednat.

Někteří lidé jsou na světě jen pro sebe, jiní pro to, aby pomáhali druhým lidem. Nejlepší je ovšem, když se najde mezi těmito hraničními kameny zlatý střed, ke kterému byste měli vést i svého potomka.

Ve středověku byli muži tvrdí jako skála, slzy neexistovaly a krve by se v nich nikdo nedořezal. Dnešní doba je ale jiná. Výzkumy potvrdily, že muži, kteří dokážou mluvit s ostatními lidmi o svých citech, jsou pak v životě šťastnější. A co je lepší, než chtít, aby byl váš syn šťastný?

Dnešní doba je dobou rychlou, protkanou obrovským množstvím informací, spěchu a neklidu. Člověk už si nedává načas s poznáváním svého okolí tak, jak tomu bylo dříve. Více spoléhá na svůj cit, a to je špatně. Zkuste, aby byl váš syn dalším ostrovem v moři a dovedl chvíli naslouchat lidem, než je doopravdy odsoudí.

Mohlo by se vám také líbit: