Abeceda pro děti zaujme školáky i předškoláky

od Jakub Wittka
0 komentář

Česká společnost PMQ Software je nejznámější firmou, která se zabývá vývojem výukových aplikací pro děti jak školního, tak i předškolního věku. Po Výukových kartičkách, které jsme vám již představovali, přichází s novou aplikací s názvem Abeceda pro děti.

Pokud vaše dítě ovládá s bravurou chytrý telefon, není nic jednoduššího, než skloubit zábavu se vzděláváním a nainstalovat si Abecedu pro děti. Aplikace vaši ratolest určitě zaujme a dokonce i něčemu přiučí. Abeceda je určena pro děti od čtyř do sedmi let, případně však po ni lze sáhnout i dříve. Hra obsahuje 9 kapitol, přičemž každá je jinak náročná.

Foto: Google Playabeceda-pro-dti-pmq-16-2-s-307x512

ABECEDA, základní modul aplikace, je prostým listováním abecedou, přičemž se dítě učí, jak se jednotlivá písmena vyslovují a jak vypadají. Tato kapitola je určena pro děti, které se s abecedou teprve začínají seznamovat. To VELKÁ a MALÁ PÍSMENA, druhý a třetí modul, jsou již o trochu těžšími lekcemi. Dítě se učí velká a malá písmena ve spojení se slovem, například P – Postel či T – Táta. Všechny slova jsou doilustrována pěknými a srozumitelnými obrázky, nemůže se tedy stát, že by dítě některému významu slova špatně porozumělo.

Další lekcí je NAJDI KARTIČKU. Dítěti se zobrazí začáteční písmeno slova, přičemž musí najít odpovídající obrázek a správně ho přiřadit. TVOŘENÍ SLOV je obdoba známé hry Oběšenec, kdy dítě hádá správná písmena a tvoří tak slovo. Společně s přibývajícími písmeny se odkrývá i příslušný obrázek. PEXESO je modifikace známé hry, tady však dítě musí najít obrázek a spolu s ním do páru počáteční písmeno podle toho, co vidí na obrázku.

Foto: Google Play

abeceda-pro-dti-pmq-16-3-s-307x512

PRVNÍ a POSLEDNÍ PÍSMENO jsou moduly, které otestují poslechové schopnosti dítěte. Na obrazovce se objeví trojice písmen a jeden obrázek. Program se poté zeptá, jaké písmeno slyší dítě na začátku slova. Poté musí toto písmeno potvrdit. Obdobně je tomu i s posledním písmenem,

Aplikace má opět velmi podařené uživatelské prostředí, je navrženo tak, aby se v něm zorientoval jak dospělý, tak i malé dítě. Jedinou vadou na kráse je, že základní free verze obsahuje pouze písmena A – H, po zakoupení plné verze, která stojí 89 korun, se však odemkne kompletní obsah. Dlouhá životnost aplikace je pak zaručena až pěti ilustracemi pro každé písmeno.

Mohlo by se vám také líbit: