Čtyři tipy pro uklizený dětský pokojíček

od Kachlíková
0 komentář

Snad všichni rodiče mají radost, když jsou jejich děti pořádkumilovné a co roztáhnou, to si taky samy uklidí. K udržování čistého a přehledného pokoje jim můžete jednoduše pomoci.

Nedoceněné plastové boxy

Šikovné plastové boxy různých velikostí můžete zakoupit jak v hobbymarketech, tak v supermarketech nebo domácích potřebách. Ty nejmenší stojí pár korun, objemově rozměrnější jsou dražší. Plast, ze kterého jsou vyrobeny, má různou odolnost nárazu, tlaku, míry průhlednosti, od čehož se odvíjí cena. Jsou i boxy neprůhledné, dekorativní, které jsou různě potištěny nebo polepeny a pokojík příjemně oživí.

Lze do nich schovat v podstatě vše. Papíry, omalovánky, sešitky s vystřihovánkami, výtvory ze školky či školy. Ty malé výborně využijte třeba na pastelky a fixy. Původní obal, ve kterém se prodávají, se za krátkou dobu roztrhá, a boxy je spolehlivě pojmou. Úklid je za pomoci plastových boxů rychlý, dětem se v nich dobře hledá. Vezmou si, co potřebují, a vysypané hračky, stavebnice či plyšáky nahází v mžiku zpět.

Pogumovaná fólie na poličky

Milovníci knih, kteří ukládají několikrát za den na poličky leporela, knížky nebo brožury, jistě ocení protiskluzovou fólii, kterou lze prakticky použít na polepení kluzkých poliček. Nebudou se pořád sesunovat a působit neuklizeným dojmem.

Lze pořídit i zarážky na knihy. Prodávají se v prodejnách nábytku, dekorací, vybavení interiéru. Vyrábí se z masivu, silného plechu, dokonce i těžkého skla. Při výběru rozhodně zohledněte věk dítěte.

Komody se šuplíky

I komody se zásuvnými šuplíky na kolejničkách, s ratanovými koši či plastovými krabicemi, které se snadno vysunou, můžou být praktickým a zároveň velmi dekorativním kouskem do pokojíků. Do nich už můžou děti ukládat i oblečení. Vyrábí se v různých barevných provedeních, vyberete tak odlišně pro kluky i holky.

Vysavač do ruky

Dětem se občas povede vysypat ořezávátko, písek z kapes, kamínky ze zahnutých kalhot a jiné drobnosti. Můžete jim pořídit malý vysavač do ruky, se kterým je bude bavit vysávat a který můžou mít pořád v pokojíčku, aniž by zabíral místo. Dá se jednoduše připevnit na stěnu nebo do stojanu.

Děti za úklid vždy pochvalte, i když nebude úplně podle vašich představ. Hlavní je, pokud se alespoň snaží.

Mohlo by se vám také líbit: