Na hory s dětmi: Severozápadní a střední Čechy

od Michaela Vinšová
0 komentář

Přemýšlíte, kam vzít své děti lyžovat, aniž byste museli absolvovat mnohahodinovou úmornou cestu někam do zahraničí? Od toho je tu náš seriál, kde najdete tipy na rodinné ski areály v naší republice. Dnes se zaměříme na oblasti severozápadních a středních Čech.

Pohodové lyžování v Krušných horách

Chcete-li se za zimními radovánkami vypravit severnějším směrem, čekají na vás pohodová horská střediska v Krušných horách. Zde se na rodiny s dětmi těší hned několik ski center. Vyzkoušet můžete například to v Bublavě, které disponuje sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti a mezi srovnatelnými areály patří k nejlevnějším. Ve středisku Plešivec nedaleko Abertam pak najdete 4 pohyblivé koberce pro děti.

Rodinnou zábavu na horách najdete také ve ski areálu Velflink – Pernink se 4 lyžařskými vleky, jež zajišťují plynulý provoz. Je uměle zasněžován a denně strojově upravován, nabízí výuku lyžování i na snowboardu či večerní „lyžovačky“. Pro začátečníky a rodiny s dětmi je vhodné též ski centrum Novako na Božím daru s moderním vlekem, na němž zvládnou jízdu i ti nejmenší lyžaři.

Rodinné ski areály ve středních Čechách

Do středních Čech pak můžete vyrazit za zimní zábavou do střediska Monínec nedaleko Prahy (cca 70 km). Nový ski areál alpského typu je vybaven nejmodernější horskou technologií, pro děti je připravena lyžařská školička, uzavřený prostor s dětským hřištěm či tubingová dráha. K dispozici mají také 93m pojízdný koberec, nejdelší v České republice.

Ještě blíže Praze (cca 30 km) se nachází ski centrum Šibeniční vrch u Mnichovic se dvěma vleky (poma a lano), jednou sjezdovkou, lyžařskou školou a možností večerního lyžování. Areál je uměle zasněžován a je velmi vhodný pro malé lyžaře.

Jeden příklad za všechny: Sportrelax centrum Monínec

  • díky své nadmořské výšce je nejlepším středočeským ski areálem
  • nejmodernější systém zasněžování
  • lyžařská škola s pohyblivým kobercem dlouhým 93 metrů
  • lyžařský vlek pro děti
  • 3 lehké sjezdové tratě (celkem 700 m)
  • komplexní zázemí s veškerým vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu
  • snowtubing, možnost sáňkování a bobování
  • celodenní skipas v hlavní sezóně pro 2 dospělé + 2 děti: 1 500 Kč (celodenní lyžování + večerní lyžování zdarma)

Mohlo by se vám také líbit: