Jak naučit dítě na lyžích

Chcete své dítě naučit lyžovat? Zvažujete, zda se do toho pustíte sami, nebo mu zaplatíte kurz? Přečtěte si, na kolik vás výcvik vyjde, případně jaká je základní technika učení s rodičem.

Kurzy lyžování pro děti

Cena za výuku pod dohledem instruktora se odvíjí od několika faktorů. Závisí například na tom, do jakého střediska se rozhodnete své dítko vyslat – zdali někam v rámci vašeho kraje, případně do vzdálenějších končin. Dále záleží na typu kurzu, můžete vybírat z jednodenních, celovíkendových, případně rozdělených do několika víkendů.

Skupinové kurzy lyžování se zpravidla pořádají pro děti ve věku od 4 do 15 let. Pro menší děti bude jistě vhodnější kratší kurz, větší děti se mohou zúčastnit víkendového nebo třeba i delšího výcviku.

Ceny za jednodenní lekci se pohybují v rozmezí 500 až 1 500 korun v závislosti na tom, co vše zahrnuje (samozřejmě služby instruktorů, dále permanentku, oběd, svačinu či pitný režim, případně dopravu či doprovodný zábavný program). Celovíkendová výuka pak vychází zhruba na minimálně 1 600 korun i více, když je nutno doplatit třeba dopravu nebo permanentku. V každém případě je ještě třeba dítko vybavit správnou výstrojí – pokud nemá vlastní, je možné vše zapůjčit na celou dobu kurzu. Půjčovné se pohybuje okolo 500 korun na 2 dny.

Lyžování s rodičem

Jestliže přemýšlíte spíše nad tím, že své dítě budete učit sami, rozhodně nepodceňte přípravu a předejte mu základní techniku. Zkušení instruktoři radí, abyste nejprve začali doma „na sucho“, kde si prcek svou lyžařskou výbavu osahá a vyzkouší. K prvním pokusům venku pak doporučují vybrat mírný a přehledný svah, ideálně s malým provozem.

Hned od začátku veďte dítě ke správnému postoji „na prkýnkách“, kdy se nemají zaklánět. Můžete mu v tom pomoci a zabezpečit je popruhy, kterými je v případě nutnosti přibrzdíte. Při prvních jízdách nemusíte capartovi nutně dávat hůlky, podle odborníků je to zpočátku i lepší bez holí s rukama na kolínkách.

Spíše než zatáčení jej nejprve učte nejprve oblouk šikmo ke svahu – váš potomek bude jistě brzy umět sám zastavit a bude se cítit jistěji. Dále trénujte postavení lyží na hrany a práci kolínek. Postupně zkoušejte a přidávejte první napojované oblouky a uvidíte, jak mu to za chvilku půjde samo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Reklama pod tímto článkem napořád jen za 99 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky

O autorovi