Zimní zábava a její cena

od Kachlíková
1 komentář

První sníh už napadl a i když ještě nevydržel, nalákal nás na radovánky, které s ním máme spojeny. Děti nadšeně jásaly a štěbetaly za okny, možná si donesly sněhovou kouli domů, aby jim hned zase roztála a mezitím ji stihly samozřejmě ochutnat, jestli není jiná, než loni…

Spousta z nás ale zapomene připravit vše potřebné ještě před napadnutím sněhu a pak sháníme. Rychle se vyzbrojte! Poradíme vám čím…

Brusle a kačenky

Pro děti, které ještě neumí bruslit můžete pořídit brusličky, které mají dvě čepele a říká se jim „kačenky“. Jednoduše se připnou pomocí řemínků k botám, které má dítě zrovna na sobě. Učit bruslit můžete už děti od cca roku a půl, dvou let. Jsou nastavitelné, vydrží klidně i do pěti let věku dítěte. Jejich cena se pohybuje již kolem 200,– Kč.

Dítě jsou velmi učenlivé a budete překvapeni, jak velké pokroky budou dělat.

Klasické brusle pořizujeme dětem již ve věku kolem tří let. Záleží na tom, jak jsou šikovné. Brusle jsou opět nastavitelné, takže z nich dítě hned nevyroste. Pořídíte je již od 600,–Kč.

Boby a sáně

Pro miminka vyhovují více sáně. Pokud vyberete sáně s opěrátkem, můžete vesele vozit již maličké děti od půl roku. Řešením jsou i pro vícečlenné rodiny, na sáně se vejdou i 3-4 děti! Nejsou sice tak rychlé, jako boby, ale zase toho více vydrží. Cena je od 800,–Kč.

Boby upřednostní spíše větší děti, malé v nich nemají dostatečnou oporu. Škoda je, že svezete jen jedno dítě, max. nepohodlně dvě za cenu od 250,–Kč. Lepší jsou umělohmotné sáně, které už uvezou dvě děti v pohodlí, ale většinou se rychlostně nevyrovnají. Jsou ale dražší, pohybují se od 450,–Kč.

Pokud zvažujete nákup různých podsedáků, klouzacích „lžic“, které si dítě samo drží, kupte je spíše větším dětem. Menší by si na podsedáku snadno ublížilo. Mohl by mu vyklouznout, nebo se ošklivě vybourat.

Hrablo

Tuto věcičku sice vaše dítě nevyužije ke sportu, ale určitě ho práce s hrablem zaujme. K dostání jsou hrabala pro holky i kluky, takže ho seženete v zelené i holčičí růžové barvě. Cena se odvíjí od materiálu, ale pořídíte je již od 70,–Kč. Výborné hrabla jsou ty s dřevěnou násadou a umělohmotnou lopatou. Jsou lehké a pevné.

Nekupujte dětem zbytečně velké hrabla, sníh pak nemůžou odhodit a hrozí namožení břišních svalů.

Lyže

Vezměte děti na hory! Lyže můžete koupit již od 500,–Kč, jsou plastové, v rozměrech od 70cm. Děti zvláště na horách velmi inspirují ostatní lyžující děti a samy se tak chtějí učit. Využít můžete kurzy lyžování, které běžně nabízí při horských střediscích. K zahození nejsou ani běžky, ty však baví až větší děti. Nejmenší běžkaři mívají 4-5 let a jedou ve stopách svých rodičů.

Snowboard

Možná se budete divit, ale snowboard můžou vyzkoušet už děti od 3-4 let. Minisnowboardy pro nejmenší najdete ve velikosti 95cm a cena je kolem 650,–Kč. Jednoduše se připevní k botám a dítě může vyjet. Má i opěrku pro patu, aby mělo dítě lepší stabilitu.

 

Ať už budete sportovat, nebo se jen ve sněhu brodit a koulovat, nezapomínejte, že je důležité se chránit. Dětem určitě pořiďte helmy, zvláště pokud vyrážíte na hory. Pohyb dítěte uhlídáte, ale pohyb ostatních lyžařů ne.

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Jedeme s dětmi poprvé na lyže | ChytrýTáta.cz 2. 1. 2014 - 7:15

[…] na svahu takovou dobu jako o rok později. Menším sportovcům se pak určitě bude líbit sáňkování nebo bobování. Není tak důvod ponechávat mladšího brášku nebo sestřičku […]

Comments are closed.