Tipy, kam se s dětmi vypravit na kluziště nebo na sáňky a užít si tak zimu na maximum

od Michaela Romanová
0 komentář
kluziště

Zima je tady, a s ní přichází i čas na ledové radovánky. Užijte si toto roční období s dětmi na maximum a vyzkoušejte zimní sporty a aktivity, které jste vy sama jako dítě milovala. V České republice najdete mnoho krásných areálů pro bruslení, sáňkování i tolik oblíbený snowtubing.

Brusle na nohy, jde se na kluziště

Vaše děti jistě ocení výlet na kluziště, kde si společně zabruslíte. Vy možná oprášíte své bruslařské dovednosti z mládí, vaše děti budou mít možnost se to naučit. Mnoho kluzišť je na nováčky připravených, proto si určitě řekněte o podporu pro vaše děti alespoň pro začátek, vyhnete se tak bolestivým pádům.

Krásné vánoční kluziště najdete například v Ostravě, kde se bruslí přímo na náměstí Dr. Eduarda Beneše. Na kluziště se neplatí vstup a je otevřené po celý advent až do Nového roku.

Kam na kluziště v Praze?

Oblíbeným kluzištěm v hlavním městě je venkovní kluziště přímo u nákupního centra Černý most. Kluziště je navíc i osvětlené, a tak si můžete užívat piruety až do večerních hodin. Součástí kluziště je také občerstvení, kde na vás čekají dobroty na zahřátí – a rodiče jistě ocení i horký svařák.

V Praze je také krásné a velké kluziště v Grébovce nebo přímo na Letné. Se vstupem zdarma si můžete vychutnat bruslení až do 28. února. Oceníte také dvě rozdělená kluziště, kde to větší měří 40×20 metrů a dětské 20×10 metrů.

Nejkrásnější kluziště v Čechách

Pokud toužíte po opravdovém zážitku, pak se s celou rodinou vypravte na nádherné kluziště do Českých Budějovic. Je konstruované kolem barokní Samsonovy kašny, která patří k těm vůbec největším svého druhu. Bruslení kolem této kašny ve vás zažehne historickou atmosféru, kterou celé město rozhodně má.

Sáňkařská sezóna je zahájena!

Milují vaše děti sáňkování a chcete si s nimi užít zimní radovánky co možná nejvíce? Pak si udělejte čas a vyrazte na hory. V České republice existuje mnoho sáňkařských drah, kde budete mít dostatek prostoru na dovádění i svižnou jízdu na sáňkách. Jedna z nejoblíbenějších se nachází v Jizerských horách na Smržovce. Tato dráha patří k těm nejstarším, vznikla již v roce 1912. Měří 4 kilometry a vede krásnými lesními cestami, v ostrých zatáčkách jsou kvůli bezpečnosti namontované mantinely.

sáňkování

Sáňky nejsou jen pro děti. (foto: depositphotos)

Špindlerův mlýn

Také ve Špindlerově mlýně najdete sáňkařskou dráhu dlouhou tři kilometry. Vychutnat si můžete také večerní jízdu, jelikož dráha je po celé délce osvětlená. Sice patří k těm nejdražším; základní jízdné 299 korun, rodinné jízdné 990 korun. V ceně však máte nejen zapůjčení saní a vývoz na start dráhy, také máte zařízený i zpětný odvoz do centra města.

Jeseníky – Dolní Morava

Skiareál Dolní Morava vás pohltí nejen díky nádherným výhledům, také se skvěle zabavíte spolu s dětmi na sáňkařské dráze o délce téměř tři kilometry. Po uzavření sjezdovek si můžete také užít i noční sáňkování, celá dráha je totiž osvětlená. Za jízdu zaplatí dospělí 280 korun na osobu, tři jízdy stojí 590 korun.

Sáňky si s sebou nemusíte vůbec brát, nejsou totiž ani povolené. Půjčí vám přímo u pokladny bezpečné a bytelné sáňky s brzdou.

Snowtubing vás bude bavit

Tato zimní aktivita vás nadchne hned po první jízdě. Jedná se totiž o takový zimní tobogán, kdy jedete ve sněžném korytu na nafukovacím kruhu. Vyzkoušejte tuto neobvyklou zábavu třeba v malém a pohodovém skiareálu na okraji města Kašperské hory. Tam si kromě klasické lyžařské sjezdovky můžete užít na dráze pro snowtubing, pro menší děti také využijete kolotoč, pohyblivý koberec a slalom s pohádkovou tématikou.

snowtubing

Snowtubing v posledních letech získává na popularitě. (foto: depositphotos)

Snowtubing si můžete vyzkoušet také v areálu Špindlerova mlýna, kde najdete až 200 metrů dráhy zkroucené do akčních a klopených zatáček. Vás na nafukovacím kruhu vyveze až na start speciální lanovka.

Ať už se rozhodnete pro sáňkování, bruslení nebo snowtubing, celá rodina si zimu užije na maximum a ledové dny si zpříjemníte zábavnou aktivitou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zimní zábava a její cena

Návod, jak dítěti vybrat podzimní boty + tipy navíc

Mohlo by se vám také líbit: