Slavní, kteří se stali otci v pokročilém věku. Na děti není nikdy pozdě

od Michaela Romanová
0 komentář
otci

Už by z nich mohli být dědečkové, mnohdy už jimi také dávno jsou, ale přesto si ještě na důchod pořídili další děti. Řeč je o celebritách, slavných mužích, kteří to se svými mladšími partnerkami rozhodně nehodlali vzdát, stále si svůj věk nepřipouští a stali se otci v pokročilém věku.

Muži mají v tomto jistě obrovskou výhodu, klidně se ještě v sedmdesáti letech mohou stát tatínky. Stačí jediné – najít si k tomu vhodnou partnerku. Kterým slavným mužům věk nepřekáží v rozmnožování? Na děti pro tyhle pány opravdu není nikdy pozdě.

Hugh Grant – Kdo si počká, ten se dočká

Slavný herec, kterého proslavily zejména romantické komedie, vždy platil za krasavce a lamače dívčích srdcí. Sám si na děti docela dlouhou dobu počkal. Otcem se stal poprvé až v jednapadesáti letech, což byl docela šok. Poté ale nenechal nic náhodě a dnes má celkem pět dětí se dvěma ženami. Aby to všechno stihnul, stačilo mu k tomu pouhých deset let! Nakonec sám také přiznal, že se měl oženit a založit rodinu mnohem dříve. Role otce mu tak evidentně sedla.

Mick Jagger je hvězdný rekordman

Frontman legendární skupiny The Rolling Stones prožil život skutečné rockové hvězdy, ženy střídal, užíval si plnými doušky, a také plodil děti. Poslední dítě, v pořadí osmé, se narodilo když měl čtyřiasedmdesát let, to ale neznamená, že tímto počtem dětí skončil. Kdoví, čím nás ještě fenomenální hudebník překvapí. Určitě se ale doma nenudí, na jejich rodinném setkání to navíc musí vypadat hodně zajímavě. Mick Jagger je totiž už také nejen zasloužilý otec, ale i dědeček a pradědeček.

zpěvák

Mick Jagger plodil celý život. (foto: instagram.com/mickjagger)

George Lucas už měl natrénováno

Mezi otci v pokročilém věku se vyjímá i slavný filmový režisér George Lucas. Stal se otcem, když mu bylo sedmdesát. Narodila se mu narodila dcera, ale předtím už si otcovskou roli vyzkoušel hned ve třech případech. Všechny jeho dospělé děti ale byly adoptované, dcera Everest byla prvním biologickým dítětem. Z toho měl pochopitelně režisér obrovskou radost.

Steve Martin se hlavou rodiny stal v sedmašedesáti letech

Oblíbený herec a komik se proslavil svou rolí ve filmu Hlava rodiny, sám si ale ve skutečnosti počkal docela dlouho. Prvního potomka na svět přivítal až ve svých sedmašedesáti letech, a se svou ženou se snažili vždy chránit soukromí své i svého dítěte. Jméno dcery veřejnosti neprozradili, a navíc Steve Martin proslul i tím, že pro své soukromí udělá opravdu cokoliv. Ani o své svatbě nemluvil, a když pozval kolegu Toma Hankse na oslavu, až na místě se herec dozvěděl, že je ve skutečnosti na svatební hostině.

Rod Stewart se toho také nebojí

Ani britský zpěvák se toho rozhodně nebojí. I on byl, podobně jako Mick Jagger, známý svou láskou k ženám. Ženatý byl Rod Stewart celkem třikrát, dohromady má osm dětí. V médiích se ale zařekl, že tento počet je u něj opravdu už konečným číslem. Poslední syn se mu narodil v roce 2011, zpěvák měl tehdy 66 let – a v ten samý rok se stal i poprvé dědečkem. Vyslovil přání, že by se chtěl dožít plnoletosti posledního nejmladšího syna. Je tedy vidět, že si rizika otcovství v pozdějším věku dobře uvědomuje.

zpěvák

Sir Rod Stewart se svojí rodinou. (foto: instagram.com/sirrodstewart)

Mezi celebritami se s otci dědečky opravdu doslova roztrhnul pytel. Dalšími příklady by mohli být Michael Douglas, Bruce Willis nebo Paul McCartney. A nemusíme lovit ani daleko, tohle totiž není výsadou jen zahraničních štramáků, v českých vodách také nalezneme hned několik příkladů.

Karel Gott a další

Náš nejslavnější zpěvák, kterému se právem přezdívalo Mistr, měl již dvě dospělé dcery, když se dal dohromady s o hodně let mladší moderátorkou Ivanou. Jiskra vzplála natolik, že si ji vzal, a ještě na prahu sedmdesátky se stal otcem, rovnou dalších dvou dcer. Nakonec se mohl těšit v důchodovém věku nejen ze svých vnoučat.

Rovněž náš slavný fotograf Jan Saudek nezůstal pozadu, v sedmdesáti letech si také stihl pořídit ještě dvě děti. A producentovi Karlu Janečkovi bylo šedesát tři let, když se mu narodila dcerka. V pořadí třetí dítě se narodilo v pokročilém věku také pohádkovému princi Pavlu Trávníčkovi, taktéž měl téměř sedmdesát let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom neklidných nohou v těhotenství

Otec u porodu: Pro a proti

Mohlo by se vám také líbit: