Kultovní sci-fi filmy, které nesmí vaše děti minout

od Kristýna Kubátová
0 komentář

Každý tatínek si přeje, aby jeho děti byly minimálně dvakrát lepší, než je on sám. Možná si to občas nechce připustit, ale když sleduje své malé kopie, jak ho překonávají, tak se množstvím pýchy přímo vznáší. Jak ale všichni otcové ví, někdy je nutné děti trochu popostrčit a pošoupnout tím správním směrem. Škola je možná důležitým doplňkem dne mezi spánkem a volnem, sport utuží tělo, ale filmy ty jsou zdrojem vzorů, které potřebujeme! Nebudeme si nic nalhávat, děti se prostě rádi dívají na televizi. Jednou ze zajímavých možností, jak je v tomto částečně usměrnit, je nabídnout jim kvalitu místo kvantity. Máme pro vás tři tipy.

Návrat do budoucnosti

Klasika Roberta Zameckise je téměř nutností pro úspěšné vykročení do ještě úspěšnějšího života. Ovlivnila celé generace a jedná se o jednu z vůbec nejlépe hodnocených filmových trilogií. Mistrný mix humoru a skvělých hereckých výkonů je vhodný pro rodiče i nadšené děti každého věku, od jejich prvních krůčků, ale možná už od jejich prvního mrknutí.

Hvězdné války

Puberta je těžká pro každého, ale děti, které mají s rodiči společnou zálibu ve Hvězdných válkých, ji snáší mnohem lépe. Uvědomil si to i George Lucas a připravil epizodu jedna, která je vhodným odrazovým můstkem. Je zde samozřejmě přítomný výchovný model – from zero to hero, který by mělo znát každé malé dítko. Pokud uděláte krabičku popcornu, tak na večer děti dlouho nezapomenou.

Star Trek

Nabídka je opravdu široká. Můžete si zvolit ze stovek natočených epizod kultovních seriálů, ještě lepších filmů nebo knížek a komixů. Maminky možná budou tvrdit, že tohle jsou jen klučičí věci a její malé holčičce se to líbit nebude. Opak je pravdou. Zahoďte Popelku a Barbí. Proč by nemohli mít holčičky v pokoji plakát kapitána Kirka? Určitě se jedná o lepší vzor, než nerealistická blondýna, která stále čeká na svého vysněného plastového přítele.

Samozřejmě nechceme, aby děti trávily denně hodiny před televizí, tak proč občas nevyměnit ovladač za knihu? Zahoďte klasické pohádky a šáhněte po kvalitní sci-fi a fantasy literatuře. Bude to začátek dlouhé a jedinečné cesty. Průvodcem bude ten nejlepší táta na světě.

Mohlo by se vám také líbit: