Neseďte doma, běžte na vzduch. Poradíme vám, jak venku zabavit děti

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
zabavit děti

Konečně nastalo to příjemnější roční období, kterém je počasí zase o něco moudřejší a teploty držící se klidně i okolo dvacítek už doslova vybízí k tomu, abychom co nejvíce času trávili venku. Pokud máte malé děti, určitě využíváte každou chvíli k tomu, abyste je vzali ven na čerstvý vzduch. Jak zabavit děti venku?

Mini sportovní den

Děti jsou soutěživí tvorečkové, rády se mezi sebou různě předhání a snaží se být lepší než ten druhý. Nebojte se v nich tuhle soutěživost zdravě podnítit a nachystejte pro ně mini sportovní den. Připravte si sbírku aktivit, jako je závod s pytlem nebo povlakem na polštář, přetahování lanem, které nahradí opasek od županu nebo závod s vejci a lžičkou.

dítě

Že se trochu ušpiníte? Nevadí, hlavně, že si užijete legraci na čerstvém vzduchu. (foto: 123RF)

Zapojte do výzvy celou rodinu, udržujte se v kondici a bavte se pěkně společně. Můžete mít dokonce cenu pro vítěze – koneckonců, nic se nevyrovná zdravé konkurenci!

Piknik plný dobrot

Zabavit děti a ještě se u toho nadlábnout je skvělá kombinace. Co byste řekli tomu, že sbalíte něco dobrého na zub, měkkou deku a vyrazíte společně s dětmi na piknik? Kdo má vlastní zahradu, nemusí chodit nikam daleko. Stačí najít pěkné místečko, klidně schované pod korunou stromů, rozložit deku a společně s těmi nejmilejšími si vychutnat všechny laskominy, které jste vzali s sebou.

Pokud vlastní zahradu nemáte, vůbec to nevadí. Snad v každém městě je park, kam se dá zajít. Na vesnici jako pěkný plac poslouží palouk nebo louka.

Honba za pokladem

Děti milují objevování, vymýšlení hádanek a na konci jsou odměněny; honba za pokladem to všechno zvládne v jednom! Svůj lov můžete uspořádat uvnitř, venku nebo napříč oběma prostory. Fantazii se totiž meze nekladou. Klidně začněte s hledáním venku a poklad schovejte dětem doma, nebo to udělejte přesně naopak.

A dokonce můžete honbu učinit vzdělávací tím, že vymyslíte otázky z matematiky, angličtiny nebo jiných předmětů. Ať už to uděláte jakýmkoli způsobem, nezapomeňte na konci nechat nějaké dobroty jako poklad pro odvážné hledače.

Další nápady, jak zabavit děti venku

Je toho hodně, co můžete společně s dětmi venku dělat. Malujte křídami, udělejte překážkovou dráhu nebo umyjte společně auto – to je činnost, která sice nás dospělé nudí, ale pro děti je to zase něco nového, uvidíte, jak se s mydlinkami vyblbnou. Vydejte se do lesa, postavte tam domečky pro skřítky nebo zaneste zvířátkům něco na zub. Zabavit děti venku, kde mohou neustále něco objevovat, je tak snadné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Malý pomocník aneb jak a kdy děti zapojit do domácích prací?

Jaké vybavení zvolit na výlet s dětmi

Mohlo by se vám také líbit: