Nejprodávanější hračky všech dob. Děti po nich šílí dodnes

od Michaela Romanová
0 komentář
hračky

Děti milují hračky všeho druhu, některé však patří na samý vrchol oblíbenosti. Které z nich jsou nejprodávanějšími hračkami na světě a které by neměly chybět ani vaší malé ratolesti? Podívejte se na ty nejoblíbenější a vraťte se i vy do dětství.

Ty vůbec nejprodávanější hračky jsou na trhu již řadu let, mezi ně se však snaží dostat i ty, jež poslední roky bourají trh. Ty nejvíce prodávané určitě znáte a jistě většinu z nich máte i doma právě pro jejich velkou oblíbenost.

Největším trhákem je Rubikova kostka

Tento barevný hlavolam jistě znáte i vy. A není divu, vždyť je na trhu již přes 45 let a prodalo se jich přes 350 milionů. Pochází z Maďarska a vynalezl ji profesor Ernö Rubik, jehož původní záměr byl zcela jiný. Rubikova kostka měla být pomůckou pro jeho studenty, kteří neměli dostatečnou představivost k trojrozměrným vizualizacím. Tato kostka se však brzy stala trhákem a dnes ji má v domácnosti snad úplně každý.

Stavebnice Lego

Dánská stavebnice Lego je známá především v její původní podobě, kde se z malých barevných dílků dalo složit cokoliv, co jen může dětská hlavička vymyslet. Tato stavebnice vznikla v roce 1949 pro rozvoj dětské fantazie a motoriky. Dnes existuje mnoho druhů a kolekcí, kde malé kostičky doplňují panáčci, zvířátka i další doplňky, které stavbu dovedou k dokonalosti.

lego

Lego stavebnice nabízí nekonečné možnosti, jak si vyhrát. (foto: depositphotos)

Milované jojo

Oblíbené dřevěné kolečko, do kterého je namotaný provázek, baví děti i dospělé snad úplně nejdéle ze všech hraček. Jojo totiž vzniklo již ve starověkém Řecku, největší poprask po celém světě však přišel až v roce 1928, kdy se tohoto vynálezu ujal kalifornský obchod. Roztáčení kulatého dřeva provázkem baví všechny děti možná právě díky naprosté jednoduchosti vynálezu. V dnešní době existují joja v mnoha barvách i materiálech, to nejoblíbenější je ale stále ze dřeva.

Panenka Barbie

Zejména malé holčičky milují panenky Barbie, které dobyly snad celý svět. Poprvé byla tato panenka představena světu v roce 1959 na americké výstavě hraček, od té doby se prodává jedna kolekce za druhou a stále tento trend nekončí. Největší prodejnost však společnost Mattel zachytila v roce 1992, kdy přišla na trh panenka Totally Hair Barbie. Od té doby vzniklo mnoho druhů, spolu s moderním pojetím již existují panenky představující všechny profese, koníčky i vlastní životní přesvědčení.

barbie

I kráska Barbie patří mezi nejoblíbenější hračky. (foto: depositphotos)

Člověče, nezlob se!

Desková hra pro všechny děti i dospělé, nad kterou může rodina strávit klidně i celé víkendové odpoledne. Tato hra vznikla nejspíš už v 7. století z původní indické hry Pačísí, která se do Evropy dostala v nejrozsáhlejší podobě až na konci 19. století. Angličané ji pojmenovali Ludo a na trh již přišla patentovaná spolu s tištěnými pravidly v podobě, kterou známe dnes.

Autíčka Hot Wheels

Autíčka, která dostala zejména všechny malé kluky, jsou nejoblíbenější formou autíček na světě. Autíčka se vyrábí v mnoha barvách i modelech, proto se sbírka v každém dětském pokojíčku může stále rozšiřovat. Oblíbené jsou také autodráhy, kterých je v dnešní době rovněž velké množství. Vedle těch klasických děti ocení také vystřelovací dráhy, patrová parkoviště nebo interaktivní garáže.

Frisbee

Tato hra pro venkovní aktivity dokáže zabavit celou rodinu na dovolené i během volných dní na zahradě. Umělohmotný létající talíř vznikl v USA ve 20. století – a jeho sériová výroba začala roku 1955. Díky frisbee se mnoho dětí donutí ke skutečné aktivitě v přírodě, dostatek pohybu totiž přináší zdraví jim i jejich rodičům.

Vzpomínáte na vlastní dětství, anebo jste právě získali tip na dárek pro vaše dítě? Ať už vás seznam inspiroval jakkoliv, rozhodně na tyto hračky nezapomínejte. Jsou to totiž ty nejprodávanější hračky světa, které si své prvenství už navždy udrží.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ekologické hraní zaručí dřevěné hračky

Jak bezpečně skladovat hračky

Mohlo by se vám také líbit: