Ekologické hraní zaručí dřevěné hračky

od Helena Syslová
0 komentář

Řešíte problém s velkým množstvím módních a drahých hraček, které však vaše děti brzy omrzí? Vsaďte na klasiku, která se po století osvědčovala – dřevěné hračky. S dřevěnými hračkami si hrály děti v dobách dávno minulých a mnohé z nich se zachovaly až dodnes. Nejsou však jen trvanlivé a bezpečné, ale dokáží pomáhat při rozvíjení dovedností a schopností dítěte a samozřejmě poslouží také k zábavě.

Nepodceňujte bezpečnost hraček

V mnoha plastových hračkách se nacházejí nebezpečné látky – ftaláty a další chemické sloučeniny. Ne všechny hračky mají kvalitní provedení, takže u nich hrozí uvolnění nebo ulomení menších kousků, které mohou dítě poranit. Plastové hračky mohou být i příčinu alergických reakcí nebo kožních onemocnění, nemocí zažívacího traktu a dalších. Přírodní materiály a především dřevo tímto způsobem děti neohrožují. Navíc se snadno nepoškodí, a pokud ano, lze je snadno opravit. Nabídka je široká a lze si tak vybrat bezpečnou a vkusnou dřevěnou hračku pro každí dítě.

Dřevěné hračky kvalitní i nápadité

Dřevěná hračka je přesně tou, která vašemu dítěti vydrží, neomrzí je a bude bezpečná. Hračky ze dřeva jsou vhodné pro různé věkové kategorie- pořídit můžete jak klasického koníka neb skládací dřevěný vláček, tak moderní didaktické hračky. Ty jsou interaktivní, podporují plně fantazii a rozvíjejí dětské dovednosti. Dítě si s nimi může skutečně aktivně hrát, s jednotlivými částmi dřevěných hraček lze pohybovat, otáčet, skládat a nabízí se množství nejrůznějších činností. Dítě při hře musí přemýšlet a současně si procvičuje motorické dovednosti.

konicek-dreveny-pernicek

I při nákupu dřevěných hraček se vyplatí být opatrný

Velkou předností dřevěných hraček je jejich ekologická šetrnost jak při výrobě, tak při jejich likvidaci. Navíc nevyžadují elektroniku ani baterie. Jsou zdravotně nezávadné, ale je potřeba sledovat, jaká lepidla, laky a barvy byly na hračku použity. Proto se vyplatí nakupovat dřevné hračky u renomovaných výrobců, kteří vám mohou předložit certifikáty zdravotní nezávadnosti všech složek hračky. Sledujte také kvalitu opracování a hrany, které by mohly být pro dítě nebezpečné. Je potřeba dodržovat také věkovou kategorii, pro kterou je hračka určena.

Mohlo by se vám také líbit: