Ořechy v rozumné míře do dětské stravy patří

od Helena Syslová
0 komentář

Nejste si jisti, zda zařadit oříšky do dětské stravy? Nemusíte mít obavy, naopak. Pokud to nepřeženete s množstvím, využijí i vaše děti pozitivních účinků látek, které jsou v různých druzích oříšků obsaženy. S ořechy se dá hubnout, zlepšit si paměť, zklidnit spánek a prokázány jsou i preventivní účinky proti rakovině. Každý druh ořechů je přínosem pro organizmus a pro ten dětský zvláště. Samozřejmě nebudete podávat ořechy nejmenším dětem, ale děti od 3 let mohou ořechy požívat zcela pravidelně a bez problémů, podávané třeba v krásné misce s oblíbenými motivy a společně s ovocem.

S vlašskými a kešu ořechy proti cholesterolu a únavě

Především vlašské ořechy jsou proslulé snižováním cholesterolu. I děti mohou mít hladinu cholesterolu zvýšenou ať již nevhodnou stravou nebo dědičně, a tak prevence v podobě několika jader vlašských ořechů denně přispěje k zdravému životnímu stylu. Kešu ořechy obsahují vyšší množství železa, takže mohou přispět v boji proti únavě. Zvyšují také schopnost koncentrace. Jen je potřeba uvážit správné množství, opravdu stačí jen několik kousků denně.

Chřipka, nachlazení a krevní tlak

Zinek, který obsahují pekanové ořechy, napomáhá správné funkci bílých krvinek. Ty jsou důležité pro boj s bakteriemi a viry, které způsobují nachlazení a chřipku. S pistáciemi získá vaše dítě draslík, který upravuje negativní účinky soli a upravuje krevní tlak na správné hodnoty. S udržováním odpovídající hmotnosti napomáhají arašídy, které děti milují v podobě arašídového másla. Když ho podáte s pečivem na dětských talířcích a v hrníčcích s oblíbenými postavičkami, máte postaráno o snídani nebo svačinku. Pro prevenci rakoviny jsou zas důležité para ořechy, bohatý zdroj selenu. Mandle pak napomáhají při regulaci cukru v krvi, lískové oříšky jsou prospěšné celému organizmu.

d_15725417_keramicky-hrnek-dog-with-motorbike-375-ml

Dbejte na správné uskladnění

Ořechy pro děti určitě nakupujte ve specializovaných prodejnách zdravé výživy a kontrolujte pečlivě datum spotřeby. I skladování v domácnosti je důležité, ideální jsou dózy na potraviny s hermetickými uzávěry pro ořechová jádra, látkové pytlíky nebo košíky pro neloupané ořechy. Pokud se vám zdá, že je na povrchu ořechů nebo uvnitř náznak plísně, ořechy zlikvidujte. Vaše děti si zaslouží jen to nejlepší – a ořechová jádra budou prospěšná pouze v dokonalé kvalitě.

Mohlo by se vám také líbit: