Jak bezpečně skladovat hračky

od Helena Syslová
0 komentář

Máte problém s množstvím hraček, které vaše dítě vlastní a na jejichž zachování tvrdošíjně trvá? Pak začněte uvažovat o pořízení boxu na hračky. Úložných prostor obecně nikdy není dost a boxy na hračky mohou velice prakticky vyřešit váš velký problém. Výběr je obrovský a záleží zcela na vás, jaké výrobky, v jaké velikosti a z jakého materiálu si vyberete. Můžete mít jak jednoduché praktické velké boxy, tak mnohem propracovanější designové kousky.

Dřevěné truhly jsou klasika

Oblíbeným klasickým prostorem pro skladování hraček jsou dřevěné truhly. Dospělým připomenou dětství a doby minulé, v chlapcích vyvolávají představy moře a pirátských pokladů, u děvčat mohou být místem, kde se skrývají princeznovská překvapení. Jejich výhodou je pevnost a stabilita, popřípadě možnost uzamknutí. Dají se využít i jako sedátka nebo stolky, mohou být jednoduché, zdobené nebo malované. Dřevěné truhly pro uschovávání hraček mohou mít i více podob – jednotlivé části mohou tvořit například vláček, hrad či domek – zcela podle fantazie a výběru dítěte.

product-446953-set-3-proutenych-boxu-natural

Moderní plastové nebo síťované boxy

Hledáte-li mobilnější a modernější variantu, nabízejí se plastové boxy. K dostání jsou v mnoha velikostech a provedeních, s madly nebo s kolečky. Výhodou je lehkost, popřípadě transparentnost, takže je vidět, co je v boxu uloženo, nevýhodou může být menší odolnost. Plastové boxy můžete stavět na sebe, umísťovat je na různé kusy nábytku, barevně je lze kombinovat se zbytkem vybavení. Další možnou variantou volby úložného prostoru pro hračky je síťovaný box ve tvaru kvádru nebo válce. Tyto boxy jsou skládací, takže je můžete velice snadno přemisťovat. Jejich obsah lze vidět okamžitě, je tedy potřeba počítat s tím, že v tomto typu boxu nebudou hračky ukryty.

Bezpečí dítěte vždy na prvním místě

Krabice, boxy či truhly se však pro dítě mohou stát nejen pomocníkem při úklidu a hezkou dekorací pokoje, ale i nebezpečnou pastí. Pokud není dobře zajištěné víko, může na dítě spadnout, ve větších truhlách a boxech může být dítě uvězněno. Pokud takové víko nelze zajistit, je lepší ho z boxu odstranit. Pro lepší bezpečnost dítě dbejte na to, aby:

  • Box měl lehké a snímatelné víko
  • Víko na pantech bylo zajistitelné a udržovalo nastavenou polohu
  • Zámek byl otevíratelný i z vnitřku truhly
  • Box měl větrací otvory
  • Zavírání fungovalo tak, aby nebylo možné přivřít a poranit prsty

Mějte na paměti, že ne u všech výrobců je bezpečnost prioritou, a již při výběru tak eliminujte možná rizika.

Mohlo by se vám také líbit: