Kaštany – naučte s nimi děti tvořit

od Petr Pokorný
0 komentář
kaštany

Podzim je období, kdy dozrávají, kromě jiného, i kaštany. Tvoření z nich je zábava pro každou věkovou kategorii. Můžeme z nich s dětmi vytvářet postavičky, zvířátka nebo originální bytové dekorace.

Pomůcky pro tvorbu postaviček a zvířátek

Pro tvoření nejsou potřeba žádné extra pomůcky. Vystačíme si s tím, co máme doma:

  • kaštany

  • špejle nebo sirky

  • bílý a barevný papír na obličej

  • lepidlo v tyčince

  • nůžky

  • fixy

 

Postup pro tvoření

Nůžkami si opatrně připravíme otvory, kam budeme umísťovat špejle nebo párátka. Těmi spojujeme kaštany. Pro vytvoření obličeje použijeme barevné papíry. Také si můžeme pořídit plastová nalepovací očka. Kaštany se dají velmi snadno kombinovat s bukvicemi nebo žaludy. Použít můžeme i drobné klacíky, šišky nebo dozrálé šípky. Hodí se i kousky textilu nebo různé stužky. Postavičkám můžeme vytvořit třeba skládanou čepici z papíru nebo šálu z kousku textilu či stužky. Použít můžeme také barevné chlupaté drátky.

Dekorace z kaštanů

Z kaštanů však nemusíme tvořit pouze postavičky nebo zvířátka. Dají se z nich vyrobit i různé zajímavé dekorace, které použijeme na zdobení bytu či domu.

Jednou z možností je kaštanový věnec. Základ představuje korpus. Může být vyrobený z polystyrenu nebo ze slámy. Kaštany na něj nalepíme pomocí tavné pistole a můžeme jej dozdobit. Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Hezky bude vypadat věnec, který obalíme mechem – připevníme jej pomocí aranžovacího drátu nebo provázku. Na mech pak aranžujeme kaštany a další podzimní plody. Můžeme použít i sušené květy. Hodí se i ořechy, šípky nebo zelené slupky z kaštanů.

Pěknou dekoraci vyrobíme, vytvoříme-li si svícen z kaštanů. Připravíme si velkou sklenici. Do ní vložíme dostatečně velkou svíčku, kterou obsypeme kaštany a kaštanovými slupkami.

Jednoduchou dekoraci představuje podzimní miska. Jako základ pro vystlání využijeme mech. Přidáme kaštany a třeba šišky a dekorace je na světě.

Mohlo by se vám také líbit: