Jaké vybavení zvolit na výlet s dětmi

od Helena Syslová
0 komentář

Je obecně známo, že děti mají stále méně pohybu a před výlety a obdivováním přírodních krás dávají přednost počítači, chytrému telefonu nebo tabletu. I když je rodiče do přírody vylákají, věnují se především elektronickému společníkovi a svého okolí si příliš nevšímají. Proto je velmi důležitá motivace – především volba atraktivního cíle a také volba doprovodného programu. Zabezpečte vše tak, aby si děti nemohly stěžovat, že mají hlad, že jim je zima jsou unavené nebo se nudí.

Vhodné oblečení je základ

Začněte výběrem přiměřeného dětského oblečení. Zařiďte se podle počasí, ale nikdy není chybou přibalit i svetr nebo bundu navíc nebo celé náhradní oblečení, zvláště u menších dětí. Mikiny, náhradní kalhoty a čepice děti v případě potřeby určitě ocení. Veškeré oblečení by mělo dětem padnout, nesmí nikde tahat nebo škrtit a dítě se v něm musí cítit dobře. Velmi důležité jsou pohodlné boty, na kratší trasy třeba starší tenisky, do terénu jsou vhodnější kotníčkové boty. Dopřejte dětem možnost vzít si i pár věcí podle vlastního výběru, které si ponesou samy – ve vybraném dětském batohu.

d_22481609_hama-digitalni-fotoramecek-premium-95230-39-cm-15-6

Zdroj: Imageric.com

Motivujte různými způsoby

Pokud jste vyřešili oblečení a obuv, zaměřte pozornost na to, jak během výletu děti zabavit. K tomu vám mohou posloužit i sladkosti a drobné dětské hračky. Ovoce, kousky čokolády nebo energetické tyčinky jsou pro takové případy vhodné, stejně jako dostatek pití. Jako úplatek mohou posloužit i menší hračky, skládačky nebo cestovní hry. V cíli mohou být jako odměna i oblíbené druhy svačin, které obvykle dítě nedostává. Po cestě se dětem věnujte a zabavte je třeba zajímavým vypravováním o všem, co vidí kolem sebe – můžete si třeba vymyslet nějaké tajemné příběhy s otevřeným koncem.

Nezapomeňte na další turistickou výbavu

I na krátké výlety se vyplatí vzít další vybavení – třeba malou lékárničku. Nikdy nevíte, co se mlže přihodit a náplast na puchýře nebo dezinfekce na rozbité koleno se může hodit. Oblíbené technické zázraky jako počítač nebo tablet nahraďte vybavením typu kompas, mapa, baterka, buzola. Vymyslete příběh nebo hru a naučte děti tyto věci používat. I jen mírně zajímavá trasa se tak může změnit ve velké rodinné dobrodružství.

Mohlo by se vám také líbit: