Na hory s dětmi: Východní Čechy a Vysočina

od Michaela Vinšová
0 komentář

Přinášíme vám další tipy na lyžařskou výpravu s dětmi. Náš seriál o ski areálech v ČR vhodných pro rodiny dnes pokračuje oblastí východních Čech a Vysočiny.

Krkonoše a Orlické hory

Hornaté východní Čechy nabízejí mnoho možností, kam se vypravit. V Krkonoších a v Orlických horách stojí za návštěvu hned několik ski center. Ideálním místem pro rodiny s dětmi je například krkonošský skipark Mladé Buky nedaleko Trutnova, kde najdete 8 vleků, 5 kilometrů technicky zasněžovaných sjezdovek, snowpark, dětské hřiště i lyžařskou školu. Dále můžete vyzkoušet areál u Modré hvězdy v blízkosti náměstí v Horní Rokytnici nad Jizerou. Provazový vlek pro nejmenší děti, dětská školka, ski školička – to vše je zde samozřejmostí.

Sousední Orlické hory pak nabízejí pohodová střediska jako například Sedloňov, velmi vhodný pro ty, kteří hledají klidné prostředí s minimálními frontami. Naleznete zde 2 sjezdovky, snowpark i služby lyžařské školy či možnost večerního lyžování. Široké a přehledné sjezdovky pak poskytuje ski centrum Zdobnice, které je rodinami s dětmi hojně vyhledáváno.

Vysočina

Jižněji položená Vysočina má pro malé lyžaře také řadu možností, kde se vyžít. Na severozápadním svahu Nového Jimramova se nachází 500 metrů dlouhá sjezdovka s 90metrovým převýšením, která je díky své šířce a profilu ideální pro výcvik.

Líbit by se vám také mohl menší a klidný ski areál Dědkov mezi Jihlavou a Velkým Meziříčím. Má široký mírný svah a je obsluhován dvěma talířovými vleky. Zajímavou možností pro rodiny s dětmi je pak též středisko Dalečín se 600 metrů dlouhou sjezdovkou se 100m převýšením.

Jeden příklad: Skipark Mladé Buky

  • Kidpark s pohyblivým pásem
  • přes 1 520 metrů dlouhá bobová dráha Berta
  • restaurace s pizzerií přímo na parkovišti
  • lyžařská škola
  • půjčovna vybavení
  • komfortní odbavovací systém
  • rodinné jízdné, děti do 5 let zdarma

Mohlo by se vám také líbit: