Navigace na výlet i na sport

od Chytrá Máma
0 komentář
navigace

Chcete mít stoprocentní jistotu na cestách i výletech? Spolehněte se na samostatnou satelitní navigaci. Zpříjemní vám procházky do přírody, běh po neznámé trase či rodinný výlet po památkách. Ať už vsadíte na sporttestery, navigaci do přírody nebo do auta, se všemi můžete narazit na místa, která byste za normálních okolností minuli.

Proč nepoužít smartphone?

V dnešní době má téměř každý z nás v kapse chytrý telefon, který si poradí opravdu se vším a navigace v tomto případě není výjimkou. Pravdou ale je, že kvalita některých funkcí není dovedena k naprosté dokonalosti. Může se vám tedy stát, že narazíte na nedostatečnou kapacitu interní paměti nebo odolnost turistické navigace. Proto raději důvěřujte speciálním přístrojům jako jsou sporttestery, navigace do přírody či do auta.

Trénink mějte pod kontrolou

Chcete se zaměřit především na sportovní výkony? Chytré hodinky zvládnou spoustu věcí, pokud jste ale zapáleni do sportu a chcete mít detailní přehled nad vašimi výkony, vsaďte na sporttester.

Malý přístroj, který se vám vejde do kapsy – přesněji řečeno na ruku, protože vizuálně připomíná hodinky. Dokáže kromě určování přesné polohy díky GPS zaznamenávat trasu, pracovat s mapami nebo třeba měřit rychlost. Není mu cizí ani vyhodnocování různých sportovních disciplín a nezáleží na tom, jestli jde o plavání či triatlon. Valná většina disponuje šikovnou voděodolností, kterou oceníte při plavání i za deště.

Data si navíc můžete snadno přehrát do počítače, vyhodnocovat je nebo si o nich vést dlouhodobé záznamy – mít tak stoprocentní kontrolu nad svými výkony.

Vstříc novému dobrodružství

Přibalte si s sebou na výlet navigaci pro cyklisty, ať už se rozhodnete prozkoumat neprobádaná místa na kole či pěšky.

navigace

Tyto navigace jsou určeny do přírody, tedy přizpůsobeny extrémnějším podmínkám. Můžete se těšit na zvýšenou odolnost vůči pádům, vlhku i prachu. Ukážou vám cestu ve tmě, ale i při přímém slunečním záření uvidíte displej jasně a přehledně. Provedou vás těmi nejužšími cestičkami, které by vám mobilní mapy neukázaly.

Navigace jsou navíc vybaveny praktickým držákem na řídítka, stačí ji tedy připnout na kolo a můžete vyrazit!

Navede vás kamkoliv

Zrovna nemáte náladu na pěší túru, ale ani na výlet na kole? Nasedněte do auta a nechte se navádět GPS navigací. Ta vám ukáže, za jak dlouho se dostanete do cíle, kudy se vydat po nejkratší nebo nejrychlejší cestě a mnohem více.

navigace

Navigaci určenou do auta poznáte podle větší obrazovky. Na většině z nich si vylepšíte komfort jízdy doplněním pohyblivého navádění jízdními pruhy. Lepší modely vám dokonce pomohou přijímat informace o aktuální situaci na silnici, abyste včas stihli změnit trasu. Navrhnou vám objížďky a varují před dopravními zácpami.

Stačí si jen vybrat

Na trhu je opravdu velké množství navigací. Pokud jste na cestách více než doma, vyplatí se investovat a pořídit si satelitní navigaci – buďte si jistí, že i vy najdete tu pravou. Stačí si jen rozmyslet, k jakým účelům ji budete nejčastěji používat. Nemáte-li stále jasno, zkuste udělat kompromis, nebo si přečtěte článek Jak vybrat navigaci, kde se dozvíte mnohem víc.

Mohlo by se vám také líbit: