Sportovat lze i s kočárkem

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Těhotenství je krásným obdobím v životě ženy, které obnáší psychické i praktické přípravy na příchod nového člena rodiny. Bohužel je s ním spojena mimo jiné často i ztráta kondice a téměř vždy ztráta mladistvého pružného těla. To lze nabýt zpět pomocí sportu a pohybu, který si ale řada maminek nedopřává, neboť se soustřeďují na péči o potomka. Obojí lze ale skvěle skloubit, chce to jen vědět, jak na to.

Máte doma novopečené miminko, veškeré vaše koníčky, sledování televize i vysedávání u počítače šlo stranou. Jen krmíte, přebalujete a snažíte se dítě zabavit, tak vypadá život většiny čerstvých matek. Mateřství ale můžete prožívat i aktivně, sportovat a bavit se, aniž byste péči o dítě jakkoliv zanedbávala.

Řešením je strolleringcvičení s kočárkem, které zahrnuje sportovní i hravou aktivitu pro matku i dítě. Výhodou je, že nemusíte dítě nikam odkládat na hlídání, trávíte s ním plnohodnotný čas na čerstvém vzduchu, zlepšujete svou fyzičku, zlepšujete postavu a budujete u dítěte vztah ke sportu.

Cvičit s kočárkem můžete buď sama, nebo prostřednictvím některé z organizací, které nabízejí lekce cvičení s kočárky již po celé České republice. Základem cvičení je rychlejší fitness chůze doplněná o kardio cviky, při kterých se kočárek využívá jako opora nebo zátěž. Dále se pak dá u kočárků posilovat, a to jak ve stoje, tak i na podložce, nebo s pomocí různých náčiní. Začít s takovým cvičením přitom můžete již po šestinedělí.

Mohlo by se vám také líbit: