Jedeme s dětmi poprvé na lyže

2

Baví vás lyžování a chcete tomu naučit i své děti? Kdy je nejvhodnější doba vzít dítě poprvé na lyže? A na co přitom nezapomenout?

O tom, kdy jet s dětmi poprvé na hory, se vedou vášnivé diskuze. Odborníci doporučují vzít je poprvé na velké lyžování ideálně kolem čtyř let. Ze zkušeností rodičů však vyplývá, že některé ratolesti mohou zkusit trénovat už kolem třetího roku. Nicméně všeho s mírou. Pokud chcete své dítě na lyže vzít v tomto věku, mějte jen na paměti, že nevydrží na svahu takovou dobu jako o rok později. Menším sportovcům se pak určitě bude líbit sáňkování nebo bobování. Není tak důvod ponechávat mladšího brášku nebo sestřičku doma.

Oblečení a lyžařská výbava

Na první lyžování s dětmi určitě nezapomeňte vzít v první řadě kvalitní nepromokavé a pohodlné oblečení, které jim sedne. Vyplatí se vše ještě vyzkoušet „na sucho“ doma před odjezdem, aby si na to dítě zvyklo a připravilo se. A aby se vám poté na sjezdovce neztratilo, doplňte oblečení nějakým netradičním kouskem (např. srandovní čepicí), díky kterému je v davu vždy poznáte.

Lyžařskou výbavou se příliš netrapte, protože pokud v sezóně nenalyžujete alespoň dva týdny, pak se pro děti do 6 let vlastní výbava ani moc nevyplatí. Stačí si ji vždy půjčit v půjčovně nebo od kamarádů.

Dobře navoskovat a jet

Lyže, na kterých budete učit své dítě sjíždět kopec, by se měly určitě mazat vhodnými vosky v závislosti na venkovní teplotě a předpovědi počasí. S použitím vhodného vosku vám jistě rádi poradí v půjčovně. Dobře navoskované lyže se totiž dětem lépe ovládají – snáze zvládnou oblouky, jedou pomaleji a hlavně bezpečněji.

V neposlední řadě nezapomeňte při učení na sjezdovce malého lyžaře chválit. Oceňujte i malé pokroky a odměňte jej po překonání určitých překážek, popřípadě na konci dovolené nějakou vytouženou odměnou. Dítě tak získá dobrý pocit a motivaci zkoušet lyžování stále dál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Reklama pod tímto článkem napořád jen za 99 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře