Hry při vaření si děti zamilují

od Michaela Vinšová
0 komentář

Sedí vaše děti pořád před počítačem? Chcete jim ukázat jiné aktivity, které jim budou později velmi prospěšné? Dopřejte jim místo počítače několik her při vaření a ukažte, že vaření rozhodně není nuda!

Hledáte-li způsob, jak je zabavit jinak, a přitom je naučit něco nového a užitečného, nalákejte je do kuchyně. Zpočátku to možná nebude tak snadné. Ale jakmile zjistí, že mohou hrát zajímavé hry i při vaření, začne je pomáhání v kuchyni bavit. Podívejte se na několik tipů.

Objevování jídla ze světa

Společně můžete objevovat potraviny a pokrmy z rozličných světových kultur a přitom je vždy vašim dětem rovnou ukazovat na mapě světa. Nechte dítka také vybrat konkrétní zemi a prozkoumejte, jaké druhy jídla jsou zde „doma“. Vytvořte rodinné menu skládající se z pokrmů této země. Zatímco je vaříte, mohou děti vytvářet vlajku a další věci typické pro tuto oblast. Jejich tvorbou nakonec korunujete sváteční tabuli.

Vlastní pizza

Pizza je rychlým a snadným jídlem, které milují snad všechny děti. A když si vytvoří svou vlastní pizzu, bude jim chutnat ještě více. Příprava těsta je velmi snadná; poté už jen dětem připravte potřebné suroviny a nechte je, ať si z nich vyberou a nazdobí si pizzu podle svých chutí.

Ovocné hádanky

Po dobu celého roku máme na výběr z nepřeberné škály nejrůznějšího ovoce. Zkuste nakoupit různé druhy a společně s dětmi vytvořit neobvyklý ovocný salát nebo dezert. Zatímco vám pomáhají s přípravou lahodného ovocného pokrmu, nechte je hádat název každého ovoce. O těch kouscích, co neznají, jim z encyklopedie jistě vyčtete leccos zajímavého. Přitom si mohou neznámé druhy ještě osahat a popsat vám, jak vypadají „naživo“.

Mohlo by se vám také líbit: