Hry při vaření si děti zamilují

Sedí vaše děti pořád před počítačem? Chcete jim ukázat jiné aktivity, které jim budou později velmi prospěšné? Dopřejte jim místo počítače několik her při vaření a ukažte, že vaření rozhodně není nuda!

Hledáte-li způsob, jak je zabavit jinak, a přitom je naučit něco nového a užitečného, nalákejte je do kuchyně. Zpočátku to možná nebude tak snadné. Ale jakmile zjistí, že mohou hrát zajímavé hry i při vaření, začne je pomáhání v kuchyni bavit. Podívejte se na několik tipů.

Objevování jídla ze světa

Společně můžete objevovat potraviny a pokrmy z rozličných světových kultur a přitom je vždy vašim dětem rovnou ukazovat na mapě světa. Nechte dítka také vybrat konkrétní zemi a prozkoumejte, jaké druhy jídla jsou zde „doma“. Vytvořte rodinné menu skládající se z pokrmů této země. Zatímco je vaříte, mohou děti vytvářet vlajku a další věci typické pro tuto oblast. Jejich tvorbou nakonec korunujete sváteční tabuli.

Vlastní pizza

Pizza je rychlým a snadným jídlem, které milují snad všechny děti. A když si vytvoří svou vlastní pizzu, bude jim chutnat ještě více. Příprava těsta je velmi snadná; poté už jen dětem připravte potřebné suroviny a nechte je, ať si z nich vyberou a nazdobí si pizzu podle svých chutí.

Ovocné hádanky

Po dobu celého roku máme na výběr z nepřeberné škály nejrůznějšího ovoce. Zkuste nakoupit různé druhy a společně s dětmi vytvořit neobvyklý ovocný salát nebo dezert. Zatímco vám pomáhají s přípravou lahodného ovocného pokrmu, nechte je hádat název každého ovoce. O těch kouscích, co neznají, jim z encyklopedie jistě vyčtete leccos zajímavého. Přitom si mohou neznámé druhy ještě osahat a popsat vám, jak vypadají „naživo“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Reklama pod tímto článkem napořád jen za 99 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup