Vánoční pečení s dětmi

od Michaela Vinšová
1 komentář
peceni-s-detmi

Štědrý den už pomalu klepe na dveře a vaše děti hoří nedočkavostí, co jim Ježíšek přinese. Jak jim zpříjemnit čekání a trochu je zabavit? Upečte společně ještě nějaké cukroví!

Adventní čas je pro maminky s menšími dětmi opravdovou zkouškou odvahy. Nejen, že je třeba vybrat a nakoupit pro mrňousky zajímavé dárečky, pak je ještě zabalit a důmyslně schovat, ale do toho ještě něco upéct. S vánočním pečením vám však děti mohou pomoci a vy tak spojíte příjemné s užitečným. Zabavíte je, aby se nenudily, leccos se naučí a společně uděláte kus práce.

Několik tipů na vánoční pečení

Při přípravě cukroví jsme našli hned několik důmyslných receptů, které s dětmi hravě zvládnete. Nenáročnou klasikou jsou třeba pracny. Tradiční těsto z másla, hladké mouky, cukru, vejce, vanilkového cukru a kakaa máte připravené za chvilku, po odležení v lednici jej rovnoměrně rozkrájíte a rozdáte pomocníkům formičky. Ti mohou začít plnit a vy si mezitím připravíte mnoho dalších věcí.

Zkusit můžete také snadné a rychlé piškoty s nugátem. Změklý rostlinný tuk vyšleháte do pěny spolu s cukrem, za stálého míchání přidáte žloutky a mouku smíchanou s kakaem. Děti vám pak mohou pomoci z těsta vytvářet lžičkou piškotky, které s nimi budete pokládat na plech. Po upečení a vychladnutí těsta pak můžete ve společné činnosti pokračovat – vzniklé piškotky slepovat krémem, který si během pečení vyšleháte z rostlinného tuku a nugátového krému.

Malí pomocníci vám mohou vánoční pečení usnadnit i řadou dalších způsobů. Stačí dobře rozdat úkoly. Mladším předškolákům třeba zadejte přebírání oříšků nebo třídění sušeného ovoce, starší školáci zvládnou kromě slepování cukroví také mazání a slepování lineckého pečiva marmeládou či vyklepávání vychladlého cukroví z formiček a rovnání do krabic.

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Hry při vaření si děti zamilují » ChytráMáma.cz 31. 12. 2013 - 11:54

[…] nebude tak snadné, ale pokud zjistí, že mohou hrát zajímavé hry i při vaření, začne je pomáhání v kuchyni bavit. Podívejte se na několik […]

Comments are closed.