Výukové kartičky pro Android děti poučí i pobaví

od Jakub Wittka
0 komentář

Česká společnost PMQ Software pravidelně uvádí na trh hry se zaměřením na výuku dětí. Jednou z posledních aplikací jsou Výukové kartičky, u kterých vaše dítě stráví hodiny zábavy a rozšíří jeho obzory.

Hra je primárně určena pro děti od tří do sedmi let, ale kreativnost starších či mladších dětí se také meze nekladou. Jak již sám název napovídá, dítě se v této aplikaci setká s širokým množstvím výukových kartiček, které dohromady tvoří velmi efektivní výukovou pomůcku. Vývojáři aplikace se chlubí tím, že na ní spolupracovali s předními učiteli základních škol, je tedy, do jisté míry, zaručena kvalita materiálu, s kterým se dítě v programu setká.

Aplikace samotná se sestává z 29 různorodých okruhů, které mimo jiné zahrnují témata jako poznávání barev, domácích zvířat, čísel, povolání, obsahuje základní poznatky o sportovních aktivitách, naučí dítě poznávat dopravní prostředky či čísla od 1 do 10, zručnější děti se pak můžou s aplikací naučit poznávat čísla až do 100.

Foto: Google Play

unnamed-28-250x400

Vadou na kráse Výukových kartiček je ta, že je její rozšířený obsah zpoplatněný částkou 89 korun, ve free verzi proto naleznete jen 6 základních lekcí na vyzkoušení, co aplikace dovede. Dalších 23 lekcí se vám otevře až po zakoupení plné verze, záleží však čistě na vás, zda je výše uvedená cena adekvátní k dodatečným lekcím. Na druhou stranu, pokud se chcete podílet na samostatném vzdělávání svého dítěte, třeba i pomocí právě chytrého telefonu, neexistuje moc lepších aplikací, než je právě tato.

Foto: Google Play

unnamed-25-250x400

Celá aplikace se může opřít o profesionální ztvárnění úkolů, kdy dítě podle příjemného ženského hlasu poznává, co je na které kartičce na displeji zobrazeno. Prostředí aplikace je intuitivně navrženo tak, aby se v něm dítě mohlo pohybovat samo, bez pomoci rodičů. Fotografie jsou navíc velmi zřetelné a jasné, není tedy možné, že by mohlo být později dítě zmateno, že ve skutečnosti věci vypadají jinak, než tomu bylo na fotografii v této hře.

Pokud tedy chcete, aby se dítě na vašem telefonu zabavilo a přitom se kvalitně vzdělávalo, není moc lepších možností, než si stáhnout právě Výukové kartičky.

Mohlo by se vám také líbit: