Jak zabavit děti, než přijde Ježíšek

od Michaela Vinšová
1 komentář

Konečně se vaše děti dočkaly toho dlouho a toužebně očekávaného Štědrého dne! Jenže je teprve ráno a Ježíšek má přijít až večer. Jak je zabavit a zkrátit jim čekání?

Ráno se probudíte a už vidíte tu spoušť. Děti nemohly netrpělivostí dospat, dávno už jsou vzhůru a chvilku neposedí. Do zazvonění zvonečku přitom zbývá ještě nejméně sedm hodin. Co s nimi? Máme pro vás několik tipů, jak je zabavit, než přijde Ježíšek.

1. Ozdobte stromeček

Také si z dětství pamatujete, jak s vámi tatínek zdobil vánoční strom? Jak vás potom pochválil, že jste šikovní a že jste stromeček krásně ozdobili? Dopřejte tyto krásné vzpomínky i svým dětem a hned po snídani se společně vrhněte na přípravu stromku v obýváku.

2. Dejte nadílku zvířátkům a ptáčkům

Po zdobení stromku připravte s dětmi vánoční nadílku pro zvířátka v lese či pro ptáčky v parku. Jakmile budete mít vše hotovo, vypravte se na výlet. Procházka zimním lesem ke krmelci či parkem ke krmítku se jim jistě bude líbit. Po cestě jim třeba můžete vyprávět, jak zvířátka a ptáci přes zimu žijí.

3. Zahrajte si společenskou hru

Vyberte však pečlivě nějakou delší, která děti vtáhne do děje. Zajímavým nápadem je třeba společné skládání puzzle – ale rozhodně ne nějakého malého. Když už, tak mějte nachystané nějaké větší, třeba i o tisíci kouscích.

4. Ukažte dětem vánoční tradice

Jako zručný tatínek si jistě můžete dovolit připravit lodičky z ořechových skořápek, které potom budete společně pouštět v koupelně. Můžete zkusit také lití olova, pokud na to bude čas a vybavení. Jestli máte doma alespoň pětiletou slečnu, mohl by ji zajímat nejproslulejší vánoční zvyk pro nezadané dívky – vysvětlete jim třeba, jak se to má s házením střevíce (padne-li špičkou ke dveřím, do roka se vdá).

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Vánoční zvyky pro děti | ChytrýTáta.cz 23. 12. 2013 - 7:51

[…] pouštění lodiček a lití olova jsme napsali, že jsou osvědčeným způsobem, jak děti na Štědrý den zabavit. Ale co jim u […]

Comments are closed.