Jak postupovat při výběru hodinek. Vyhněte se základním chybám

od Chytrá Máma
0 komentář
hodinky

Hodinky jsou základním módním doplňkem. Ať už mluvíme o byznysmenovi nebo ženě, která chce svůj outfit dotáhnout k dokonalosti, hodinky jsou pro něj/pro ni nepostradatelností. Pokud vaše sbírka tento velmi významný módní doplněk postrádá, je načase si pro něj zamířit. Nemusíte však chodit do kamenných hodinářství, online nabídka je také velmi pestrá.

Nejdříve si ujasněte, jaký styl hledáte

Chcete si pořídit sportovní model, jelikož jsou fyzické aktivity součástí vašeho denního harmonogramu, nebo jen hledáte formální hodinky, které doplní váš business look? Tímto krokem začínejte. Zúžíte tím aktuální nabídku, která je (na první pohled) až do nebe volající.

S tím souvisí i nutnost odpovědět si na otázku, jestli hledáte pánské nebo dámské modely. I to vaše možnosti zúží, a i díky tomu nad výběrem hodinek nestrávíte celé své mládí.

Kvalita je rozhodující

Jak dál postupovat při výběru hodinek? I když v mnoha případech hraje hlavní roli cena, ve skutečnosti byste se měli dívat spíše na kvalitu. Nechcete přece, aby se vám hodinky za pár týdnů rozpadly na ruce, nebo ano? Pokud si pořídíte jedny kvalitnější hodinky, vydrží vám i třikrát, ne-li déle než levnější alternativy, které se rozbijí po pár dnech nošení.

Je důležité, aby kvalitní byl především použitý materiál (a to jak na sklíčko, tak na pouzdro nebo pásek) a strojek hodinek. Co se týče zmiňovaného materiálu, sázejte na kůži nebo textil. Z plastových řemínků se vám jen bude potit zápěstí.

Jaké mají hodinky funkce?

Dnešní nabídka hodinek není tak úzká jako před lety, což jste možná už zjistili sami. A i když jsou hodinky brány stále za módní doplněk, v současné době se z nich stává spíše parťák na život a pro život, není to už jen kousek na parádu.

Mnohé modely (zejména ty sportovní) obsahují řadu zajímavých funkcí, které usnadní každodenní činnosti. Zatímco některé umí měřit tepovou frekvenci a umožňují mít se trochu pod kontrolou, jiné jsou vodotěsné nebo ukrývají alarm, stopky či teploměr. Otázkou nyní je, jaké funkce jsou pro vás důležité?

Když si nevíte rady, zajděte na Helveti.cz

Při výběru hodinek se můžete dopustit mnoha chyb, ke kterým patří například nesledování detailů zpracování. Pokud se obáváte, že se (minimálně základních) chyb dopustíte, před výběrem si projděte blog e-shopu Helveti.cz (zejména, pokud máte mezi hodinkami svého favorita). I když web neoplývá velkým množstvím rad, oplývá recenzemi a obsáhlými informacemi týkajícími se konkrétních modelů, což vám může být velmi užitečné.

Helveti navíc při výběru hodinek nabízí i filtry, které zúží váš výběr a tím pádem i zachrání trošku času. Ten poté můžete využít třeba k hraní her s rodinou nebo k jiným aktivitám, jež vás naplňují. Vždyť čas – to je to nejcennější, co máme. A je dobré ho mít pod kontrolou s kvalitními hodinkami.

Mohlo by se vám také líbit: