Jak na výběr školní tašky nebo batohu

od Helena Syslová
0 komentář

Začátek školního roku se blíží a ať již máte prvňáčka nebo staršího školáka, budete pravděpodobně shánět novou školní tašku. Váháte, zda zvolit tašku nebo školní batoh a jak z bohaté nabídky správně vybrat, aby se taška nejen líbila, ale splňovala i zdravotní kritéria? Klasické školní tašky už používá málokdo, jednoznačně vítězí školní batohy. Jsou praktické, hodně se do nich vejde a děti se s nimi cítí pohodlně. Školní batohy také déle vydrží a dobře se kombinují s pohodlným i praktickým dětským oblečením.

Anatomický tvar a bezpečnostní prvky

Základní podmínkou při výběru školního batohu by měla být pevná záda s anatomickým tvarováním, popřípadě větráním. Nekupujte klasické sportovní batohy, školní a studentské batohy jsou konstruované jinak. Navíc jsou vybavené širokými vypodloženými popruhy a jejich nošení nenarušuje zdravý vývoj dětské páteře. Školní batohy bývají také odlehčené a doplněné značným množstvím bezpečnostních prvků. Bezpečnost začíná barvou batohu – ta by měla být výraznější, aby dítě bylo dobře viditelné. Také reflexní prvky a odrazky by měly být samozřejmostí, takže i za snížené viditelnosti nelze dítě se školním batohem přehlédnout.

product-429003-batoh-pinky-joy

Školní batoh musí být nezávadný

Při nákupu buďte opatrní. Levný nákup na tržnici se nemusí vyplatit, tyto výrobky jsou často z velmi nekvalitních materiálů a neodpovídají bezpečnostním nárokům na školní batohy. Jejich dlouhodobé nošení by se mohlo odrazit na zdravotním stavu dítěte. Batoh by měl také odpovídat věku a výšce dítěte. Ve specializovaných prodejnách vám s výběrem rádi pomohou a zakoupený produkt získáte společně s certifikátem testování a nezávadnosti batohu. U školních batohů se přílišné šetření může vymstít.

Nepodceňte celkový design

Pokud školní batoh nepořizujete jako dárek, vezměte své dítě vybírat sebou. Nepodléhejte momentálním módním trendům, snažte se zvolit nadčasovější variantu. Jinak riskujete, že se vkus dítěte změní a po nějaké době už batoh nebude chtít nosit. Pozor také na vyztužené dno a dostatečný počet oddělených prostor, kapes a přihrádek. Speciálně určené prostory, jako například na láhev s pitím nebo na svačinu jsou velkou výhodou. Chybět nesmí ani pohodlné a široké poutko pro jednoduchou přepravu v ruce.

Mohlo by se vám také líbit: