Odkládejte klíče na bezpečné místo

od Kachlíková
0 komentář

Než se vám narodí děti, často se vám můžou jakékoli klíče volně povalovat po bytě. Nikdo vám je nebere, neschovává, nehrozí, že je spláchne. Jakmile máte dítě a ono povyroste do věku, kdy se umí samo přemisťovat, měl byste zbystřit a klíčům vyhradit své bezpečné místo.

Nenápadné nebezpečí

Vynalézavé děti klíče zbožňují. Zkouší, kde všude se dají strčit, když se jim to podaří, lomcují s nimi sem a tam, dokud je zase nevytáhnou. Pokud klíče nebudete odkládat někam, kde děti nedosáhnou, často je budete hledat.

Mnohem větší nebezpečí však hrozí o pár týdnů později, když dítě zjistí, k čemu klíče skutečně jsou. Tady už přestává jít o legraci. Dítě může odemknout a odejít z domu, nebo by se mohlo někde zamknout. Proto nejenže začněte svazky klíčů schovávat, ale odstraňte je i z interiérových dveří. Ušetříte si spoustu nepříjemností a možné nebezpečí, které by mohlo vzniknout, kdyby se vaše malé dítě v pokoji zamklo.

Děti milují auta a tatínkové své děti

Pokud máte auto, téměř jistě s vašim dítkem občas usednete za volant. Třeba při parkování auta do garáže, nebo jen tak, když nemáte co dělat a chcete dítě zabavit. Pokud jste s dítětem v autě, budiž, máte nad ním kontrolu, ale samovolné hraní v autě by mělo být dětem striktně zakazováno. A zde se opět do role dostávají klíče. Kdyby dítě našlo klíče od auta a vědělo, kam patří, lehce by mohlo auto nastartovat. Následky můžou být hrozivé.

Jeden příklad za všechny

Ladík, v té době tříletý syn Ladislava (37), miloval jejich traktor. Ladislav bral syna do traktoru velmi často a často řídil s Ladíkem na klíně. Malý šikulka se rychle naučil, co tatínek v kabině dělá, kde strčí klíček, s jakou pákou pohne…

Jednoho sobotního dopoledne si rodiče všimli, že Ladík zmizel. Nebyl nikde v domě, hledali na dvoře, na zahradě a vtom uslyšeli, že nastartoval traktor. Zažili neskutečný šok a než doběhl Ladislav k traktoru, i pořádně velký strach.

Ladík si vzal klíčky na věšáčku v chodbě s naprosto jasným vědomím, že zkusí traktor nastartovat sám. A to se mu také povedlo.

Ladislav neví, co by se dělo dál, kdyby Ladíka nenašli… Každopádně od té doby mají v jejich domácnosti místo Ladíkovi nedostupné ani se stoličkou.

 

Odstraňte všechny klíče z dosahu vašich dětí a chraňte tak jejich bezpečí!

Mohlo by se vám také líbit: