Jak počít chlapečka vs. jak počít holčičku

od Kachlíková
0 komentář

Tuto otázku si pokládá spousta rodičů. Při plánování prvního dítěte to ještě tak neřešíme, ale když už jedno dítě máme, rádi bychom buď opačné pohlaví, abychom měli pár, nebo naopak stejné, aby mělo první dítě parťáka. Přání rodičů jsou různé, stejně jako důvody, proč si to či ono pohlaví přejí.

A tak přichází na řadu hledání návodů, pomůcek, rad, jak na početí dívek nebo chlapců.

Hlavní roli hrají spermie

To, jestli se z vajíčka začne vyvíjet holka, nebo kluk je dáno už při oplodnění. Rozhodující je, jestli se k vajíčku probojuje jako první spermie s chromozomem X – ženským, nebo Y – mužským. To je vědci podložený fakt.

Proč se ale nepokusit tu či onu spermii povzbudit, nasměrovat k vajíčku a hezky ji popohnat? “Zaručených rad prověřených časem“ je spousta, někdo jim věří, někdo ne, ale co když přece…?

Poloha při sexu

K početí kluka údajně přispěje bouřlivý sex, při kterém je penis dostatečně hluboko. Dalším plusem bude ženský orgasmus, který neutralizuje kyselé prostředí pochvy. Holčičím spermiím naopak pomůže sex bez orgasmu, aby byla kyselost zachována.

Doplňky stravy

Pokud užíváte vitamíny na vlasy a kosti, napomáháte početí holčičky. Takže pokud chcete holčičku, hořčík a vápník by vám mohl pomoci. Draslík naopak podporuje mužské spermie.

Zjistěte si den ovulace

Protože jsou spermie s chromozomem Y rychlejší, dostanou se k vajíčku první. Sex v době ovulace a těsně po ní tedy předpovídá spíše početí kluka. Holku podpoří sex pár dnů před ovulací, aby měly spermie s chromozomem Y čas doputovat až k vajíčku. Navíc jsou ty ženské trvanlivější, takže mužské zahynou než k ovulaci dojde.

Kyselá strava mužským spermiím nesvědčí, ženským pomůže

Stejně jako jsme mluvili o kyselém prostředí v pochvě, nemají mužské spermie rády ani takové jídlo. Vyhněte se proto jogurtům, sýrům, citrusům, paprice… Naopak si můžete dopřát jídlo hodně slané jídla, jako jsou uzeniny. Upravit jídelníček byste měla ale už několik měsíců před plánovaným těhotenstvím.

Sedmileté obnovení krve

Po sedmi letech se údajně každému člověku obnovuje krev. Pohlaví dítěte je určeno tím, který z rodičů má v době početí čerstvější krev. Pokud je např. matce 22 let a otci 24let, měla by se narodit holčička, protože ženina krev je rok stará, kdežto mužova už tři.

 

Metod a babský rad na spolehlivé početí toho či onoho pohlaví je spousta. Některé maminky tvrdí, že jim to vyšlo, jiné, že ať se snažily jakkoli, mají tři kluky, nebo tři holky a jen malokterý pár se k dalším pokusům odhodlá.

Matematika však říká, že s přibývajícími pokusy se naděje zvyšuje.

Mohlo by se vám také líbit: