Sex v těhotenství má řadu výhod. Silnější orgasmus je bonus

od Michaela Romanová
0 komentář
sex v těhotenství

Okolo sexu během těhotenství koluje řada mýtů. Někdo má strach, že pohlavní styk může nenarozenému miminku uškodit, někdo se obává infekce, předčasného porodu nebo dokonce potratu. Také vás zajímá, jak to vlastně je a zda si můžete užívat sexu, i když čekáte miminko? Máte spousty otázek? Můžete být úplně v klidu, pokud vám to lékař nezakáže, sex v těhotenství si bez obav dopřávejte plnými doušky.

Zvýšená chuť na sex a odpor se budou střídat

Během těhotenství ženu ovlivňuje řada faktorů. Hormony i nevolnosti, únava nebo přibírání na váze. To všechno může mít za následek, že žena bude k sexu pociťovat spíše odpor. I to, že na sex v těhotenství chuť nemáte, je v pořádku, stejně tak jako to, že někdy ji máte na 110 %. Obvykle během prvního trimestru žena prodělává největší změny, hladiny estrogenu a progesteronu kolísají a to způsobuje ztrátu libida.

Do toho se přidávají tělesné změny, ale třeba i změny nálad a nevolnosti. Žena pak na sex logicky nemá ani pomyšlení. Na začátku druhého trimestru, kdy opět dochází ke značným hormonálním změnám, se ale situace obvykle zase obrátí. Díky zvýšenému průtoku krve v těle se chuť na sex zase dostaví a zvýšená hladina těhotenských hormonů nutí ženu myslet na milování mnohem víc než dřív.

milování

Nemusíte se v těhotenství vyhýbat milování. (foto: depositphotos)

Sex v těhotenství je naprosto normální a bezpečný

Dítě je v děloze dobře chráněné, takže se opravdu nemůže stát, že by se ho dotkl partnerův penis, jak si řada lidí myslí. To je opravdu jen pověra. Dítě vůbec neví, že se něco děje, po sexu může maximálně reagovat kopáním na to, že se vám zvýšil tep a vaše srdce bije rychleji. Nenarozené dítě mohou pohyby při milování dokonce i uspávat, což je dobře.

Na dítě tedy sex v těhotenství nemá žádný vliv. Pokud těhotenství probíhá normálně a není rizikové, můžete se s partnerem milovat tak často, jak jen chcete. Má to dokonce spoustu výhod. Řada žen popisuje, že až v těhotenství během milování dosáhly skutečného orgasmu. Orgasmus je během těhotenství intenzivnější díky zvýšenému průtoku krve do genitálií. Po milování se navíc budete cítit mnohem lépe, posílíte imunitu, ale i vzájemné vztahy s partnerem.

Co se týče opatrnosti, je nutné dbát pouze na zvýšenou hygienu a samozřejmě je třeba dát si pozor na riziko infekcí. Jestliže v průběhu těhotenství změní žena sexuálního partnera, měl by být vždy při milování použitý kondom, aby se matka i dítě chránily před sexuálně přenosnými chorobami.

Jaké sexuální polohy v těhotenství se doporučují?

Vždy záleží na tom, jak se cítí žena. Pokud jí zvětšující se bříško nebrání, mohou se partneři milovat v polohách, na které jsou zvyklí, není potřeba nic měnit. Samozřejmě je ale nutné myslet na to, že na bříško by nemělo nic příliš tlačit, takže misionářská poloha je v pokročilejším stádiu těhotenství zapovězená. Ženě by ale byla i nepříjemná. Během těhotenství je lepší vyhledávat polohy, při kterých může žena sama korigovat hloubku nebo rychlost průniku. Pozor ale na riziko vzduchové embolie. Ta je sice vzácná, ale vzniknout může tehdy, když partner ženě do pochvy vžene vzduch.

Co se týče análního nebo orálního sexu, ani v těchto případech se není čeho obávat. Pokud je to ženě samozřejmě příjemné. Ženy, které však během těhotenství trpí na hemoroidy, se jistě análnímu sexu budou chtít vyhnout. U orálního sexu je výhoda toho, že i když vaginální sex lékař z různých důvodů zakázal, orální sex si dopřát můžete.

těhotenství

Milování má v požehnaném stavu mnoho výhod. (foto: depositphotos)

Kdy je sex v těhotenství tabu?

Zakázat sex během těhotenství vám může lékař z mnoha důvodů. Obvykle je to tehdy, když má žena rizikové těhotenství, problémy s děložním čípkem a hrozí tak riziko potratu nebo předčasného porodu. Dále to může být v případech, kdy žena očekává narození dvojčat, již prodělala předčasný porod v minulosti nebo má nevysvětlitelné vaginální krvácení během těhotenství. Jestliže ale těhotenství probíhá normálně, není se čeho obávat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Masturbace v těhotenství dá orgasmu nový rozměr, tak s chutí do toho

Víte, že Venušiny kuličky pomáhají ženskému zdraví?

 

Mohlo by se vám také líbit: