Masturbace v těhotenství dá orgasmu nový rozměr, tak s chutí do toho

od Michaela Romanová
0 komentář
masturbace

S masturbací během těhotenství je to stejné jako se sexem. Pokud vám to lékař nezakáže a váš požehnaný stav vám v tom nijak nebrání, můžete si užívat mnohem silnější orgasmy než kdy dříve. Masturbace a sex během těhotenství totiž nejsou nijak škodlivé. Naopak můžete hodně získat. Užívejte si tak všech výhod naplno, ale myslete i na bezpečí a zdraví sebe i miminka.

Chuť na sex a uspokojení je přirozená

Kolem sexu během těhotenství koluje řada mýtů, o masturbaci v těhotenství se pak nemluví téměř vůbec. Vlastně celkově se o sebeuspokojování velmi málo mluví, jako by to bylo něco, za co bychom se měly my ženy stydět. To však rozhodně nemusíme, ani v období, kdy jsme nastávajícími matkami. I když nosíme pod srdcem dítě, jsme pořád jen ženy, které mají své touhy. A ty touhy se v požehnaném stavu ještě více ozývají.

Je to přirozené, jsou ženy, které popisují i situace, kdy si přišly jako smyslů zbavené, takovou chuť na orgasmus měly. Hormony zkrátka dělají své, a navíc díky lepšímu prokrvování v intimních partiích, se můžete dočkat úplně jiného a mnohem silnějšího orgasmu než kdy předtím.

Jediné, co by vás mohlo zastavit, je zákaz od lékaře. Během rizikového těhotenství, kdy hrozí například předčasný porod, není vhodné prožívat orgasmus. Pokud ale výslovnou stopku či upozornění od lékaře nedostanete, směle do toho!

masturbace

Masturbace v těhotenství má řadu výhod. (foto: depositphotos)

Během těhotenství ženy prochází různými fázemi, zejména hodně těžké bývají začátky těhotenství. Jakmile se ale těhotenství přehoupne do druhého trimestru, je zase všechno jinak, a právě v tomto období se u většiny žen začnou objevovat nezkrotné touhy na sex či sebeuspokojení. Co se týče masturbace, může být i hodně prospěšná.

Výhody masturbace během těhotenství

Víte, že díky masturbaci se vám může zlepšit i spánek? Ano, to je skutečně pravda. Takže, dámy, masturbujte, budete lépe spát, a nejen to. Masturbace v těhotenství má vliv i na snížení hladiny stresu, budete více v pohodě psychicky i fyzicky. Masturbace má totiž pozitivní účinky také na nevolnosti, které se tak dají zmírnit. Orgasmus samotný má vliv na bolest, díky němu můžete zmírnit práh bolestivosti a lépe se tak připravíte i na samotný porod.

S erotickými pomůckami, nebo bez?

Upřímně, řada sexuálních poloh je už v pokročilejším stádiu těhotenství těžko proveditelná. Díky vibrátoru nebo umělému penisu ale můžete mít orgasmus pořád. Pomůcky můžete používat sama nebo s partnerem, je ale lepší, když si je do pochvy zavádíte sama, abyste mohla ovlivnit to, jak hluboko se dostanou. Vždy by mělo být sebeuspokojování příjemné, určitě ne bolestivé. Jakoukoliv erotickou pomůcku je třeba používat s větší opatrností, pozor si dávejte hlavně tehdy, používáte-li vibrátor či umělý penis s velkým průměrem.

vibrátor

Pomůckám se vyhýbat nemusíte, ovšem na hygienu dbejte dvojnásob. (foto: depositphotos)

V případě, že se potýkáte s vaginální infekcí, je u vás riziko předčasného porodu, máte nízko položenou placentu nebo se vám předčasně otevírá děložní hrdlo, erotické pomůcky raději nepoužívejte, případně se o jejich používání poraďte s gynekologem. Uspokojit se pak můžete rukou, v určitých případech ale není vůbec vhodné mít orgasmus. Orgasmus totiž v těhotenství může způsobit silné krvácení, může vyvolat kontrakce a zapříčinit i předčasný porod.

Dodržujte hygienické zásady

Vždy dodržujte přísnější hygienické zásady, pokud se rozhodnete používat sexuální pomůcky. Po každém použití řádně pomůcku umyjte teplou vodou a šetrným mýdlem. Před uschováním hračku řádně osušte čistým ručníkem nebo papírovou utěrkou. Je také vhodné nakonec ji před uložením vydezinfikovat. Rovněž s nikým jiným svou erotickou pomůcku nesdílejte, a pokud se chcete uspokojit vaginálně i análně jednou pomůckou, použijte vždy nový kondom, aby nedošlo k přenosu bakterií.

Jinak si ale můžete užívat možná ty nejlepší orgasmy ve svém životě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 tipů, jak před porodem přirozeně změkčit děložní čípek

Víte, že Venušiny kuličky pomáhají ženskému zdraví?

 

Mohlo by se vám také líbit: