Podzim klepe na dveře: Jaké trendy v oblasti obuvi přinese?

od Chytrá Máma
0 komentář

Většina žen považuje příchod nového ročního období za ideální příležitost k obměně šatníku. Předpokládáme, že vy nejste výjimkou a v předstihu se poohlížíte po nových kouscích, se kterými zabodujete v práci i mezi kamarádkami. Na co byste však neměla zapomínat, je váš botník. Bez vhodně zvolené obuvi totiž nikdy nedosáhnete perfektního looku. Když stylový outfit nakombinujete s trendy botičkami, výsledek předčí veškerá očekávání. Ale dost planých frází – podívejme se spolu, co je aktuálně v kurzu!

Regály butiků se již plní prvními podzimními novinkami a nejinak je tomu ve virtuálních galeriích e-shopů (koukněte například na eObuv). K těm nejvýraznějším prvkům letošní sezóny budou bezesporu patřit vysoké podrážky u tenisek. A je naprosto v pořádku, pokud sportovně laděnou obuv zdobí nápisy či různé motivy. Nebojte se toho – bude díky nim o něco vyšší a vaše nohy v nich zažijí nepoznaný komfort.

Dalším význačným prvkem bude hranatá špička. Alespoň si to myslí kritici, kteří nástup obuvi tohoto typu předpokládají na základě nedávných přehlídek známých značek a proslulých návrhářů. Vyzkoušíte ji, nebo zůstanete u striktně špičaté obuvi?

Obuv s hranatou špičkou i botasky s vysokou podrážkou najdete takřka u všech zavedených prodejců. Určitě se vám bude hodit sleva na Deichmann, neboť i ten právě láká na zbrusu nové kolekce dle současných trendů. A nezapomeňte ani na Zalando, které konečně dorazilo i do České republiky.

Některé trendy přetrvávají z jarních měsíců. Možná jste si začátkem roku pořídila boty v kovbojském stylu (ideální v kombinaci s rozevlátou sukní nebo džíny) – bez obav z faux pas je můžete nosit i nyní. A odvážnější ženy mohou šokovat okolí divočejšími vzory, třeba leopardím či zebřím.

S příchodem prvních mrazíků jistě oceníte teplé kozačky. Sáhněte po kožených či koženkových v rovném střihu – na nohách vám budou mírně odstávat. Výběr podpatku je čište ve vaší režii, ovšem nejvíce letí cylindrický (kulatý a silný) a silný šikmý.

A co by ve vašem botníku ještě nemělo chybět? Botičky v army stylu a klasika v podobě oxfordek a chelsea boots. Tyto módní kousky zkrátka nikdy nevyjdou z módy…

Mohlo by se vám také líbit: