Vytvořte pro děti nezapomenutelný dort

od Kachlíková
0 komentář

Hledáte-li krásný a zajímavý dort pro dítě, ať už k jeho narození, prvním nebo dalším narozeninám, můžete se nechat inspirovat. Vyrobit či objednat to lze opravdu hodně.

Dorty pečené a nepečené

Dětmi velmi oblíbené jsou dorty potažené marcipánem, a to hlavně kvůli jejich barvám, tvarům, postavičkám a obrázkům, kterými můžou být nazdobeny. K zakoupení je i jedlý papír, na který je možné nechat vytisknout požadovanou fotografii nebo obrázek, případně je možné koupit už obrázek hotový. Stačí vědět oblíbenou pohádku nebo zvířátko a rázem máte vymyšlený perfektní dárek.

Výtečné a hezké jsou i dorty polévané čokoládou, ať už klasickou hnědou, nebo bílou. Je možné udělat nechat i ji obarvit. Dozdobit vše můžete čokoládovými ozdůbkami, marcipánovými figurkami, jedlým papírem i krémem. Radost uděláte dítku i tím, když na dort připevníte skutečnou hračku, třeba autíčko, postavičku, panenku apod.

Další vynikající dorty jsou i ty nepečené. Dělají se z tvarohu, piškotů, zavařeného nebo čerstvého ovoce, polejí se želatinou a jsou skutečně osvěžující a lahodné. Můžou je už roční děti a proto se často dělají právě nejmenším.

Dorty z plenek

cowboyMá-li být dort k oslavě narození potomka, můžete zvolit dort z jednorázových nebo bavlněných plen. Ty jsou uvázány do libovolného počtu pater. Každé patro bývá obvázáno širokou stuhou, s jejíž pomocí se přichytí i hračky, ozdůbky, kousátka a jiné drobnosti. Nahoře může být plyšák, panenka, mašle, korunka, míč nebo jiná hezká hračka.

Dorty z prádla

Jsou obdobou dortů z plenek. Jen jako materiál jsou použity osušky, ručníky, žínky, ložní prádlo do postýlky, ochranný mantinel atd. Záleží na fantazii tvůrce. Dort z plen i dort z prádla se dá skvěle uvázat do barvy holčičky i chlapečka. Pokud není známo, kdo se narodí, lze zvolit neutrální žlutou nebo smetanovou.

Pletený dort

Jestli jste o něm zatím neslyšeli, vězte, že je velmi hezký. Obvodové stěny jednotlivých pater jsou upleteny v kuse a patra vycpány vatelínem, nebo jakýmkoli jiným vycpávacím materiálem. Patra se k sobě přišijí, našijí se různé ručně dělané ozdůbky, jako háčkovaní, šití nebo pletení motýlci, kytičky, srdíčka, ale i cesta, autíčko, semafor, letadýlko, zvířátko… Dort může sloužit jako dekorace dětského pokojíčku dlouhá léta.

Všechny uvedené dorty lze vyrobit doma, nebo si je můžete jednoduše objednat u někoho zkušenějšího, netroufáte-li si na to sami.

Mohlo by se vám také líbit: