Bolestivá menstruace se dá zvládnout bez prášků. Sáhněte po bylinkách!

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
bolestivá menstruace

Patříte k ženám, které trápí bolestivá menstruace? Zatímco některé mají to štěstí, že období svých dní prožijí poměrně v pohodě, bez větších potíží nebo bolestí, jiné mají naopak tu smůlu, že několik dní trpí v křečích.

Být ženou je výsada. Má to ale háček…

My ženy jsme úžasná stvoření. Dokážeme pod srdcem nosit dítě, dát mu život a kojit ho. Být ženou je vlastně dar. Má to ale svůj háček a to právě v podobě menstruace, o které si nebudeme vůbec nic nalhávat. Je to pěkná otrava, která nám každý měsíc na několik dní komplikuje život, omezuje nás v sexuálním vyžití a když máme jó smůlu, pak i pořádně bolí.

A právě na bolest během menstruace se dnes chceme zaměřit. Když nás totiž během “jahůdkových dní” bolí břicho a trápí křeče, většina z nás automaticky sáhne po pomoci, kterou představuje pilulka. Pokud se ale nechcete spoléhat na prášky, jděte na to jinak – vydejte se přírodní cestou bylinek. I ty totiž od bolestí během menstruace dokážou ulevit.

Třezalka tečkovaná

Čaj z třezalky tečkované můžete začít pít už týden před menstruací, protože dokáže zmírnit i často obávaný premenstruační syndrom. Součástí třezalky jsou flavonoidy, které uvolňují bolestivé křeče a tím mírní bolesti.

třezalka

Třezalka ulevuje od bolestí. (foto: 123RF)

Kontryhel obecný

Od pradávna je považován za ženskou bylinu, právě proto se mu často přezdívá ženský plášť nebo bylina panny Marie. Obsahuje v sobě třísloviny, éterické pleje, pryskyřici, lecitin, tanin i kyselinu salicylovou. Pozitivně ovlivňuje menstruaci, pomáhá uvolňovat bolestivé křeče a mimo to je protizánětlivý a podporuje tvorbu mléka při kojení. Bolestivá menstruace se s pomocí kontryhelu stane minulostí.

Heřmánek

Bylinka známá pro své blahodárné účinky na naše zdraví, pomoc při menstruačních potížích nevyjímaje. Heřmánek nejenže funguje jako mírné sedativum, díky kterému budete lépe snášet bolest, ale zmírňuje křeče a uvolňuje dělohu.

menstruace

Heřmánek pomáhá lépe snášet bolest. (foto: 123RF)

Řebříček obecný

Mluví se o něm jako o panenské bylině, někde se mu přezdívá myší chvost a slyšet jste o něm mohli i jako o matčině bylině. V každém případě je to další bylinka, která vám může ulevit od křečí, které bolestivá menstruace přináší. Obsahuje v sobě třísloviny, kumarin, sodík, thujon i kafr. Má protizánětlivé a antiseptické účinky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

První příznaky těhotenství. Rozpoznejte je co nejdříve

Kdo je připraven, není překvapen. Platí to i o porodu!

 

Mohlo by se vám také líbit: