Kdo je připraven, není překvapen. Platí to i o porodu!

od Chytrá Máma
0 komentář

Žena by se měla na porod těšit, protože jde o moment, kdy na svět přivádí nový život. V praxi si však dobu porodní úžívá jen hrstka rodiček – většina žen k porodu odjíždí s určitými obavami, které jsou však mnohdy naprosto zbytečné. K nejčastějším důvodům patří pocit, že se na porod nestačily dostatečně připravit. Ale je vůbec něco takového možné? Vždyť jde o naprosto přirozený proces, tak jaká pak příprava?

Na porod se samozřejmě připravit lze a způsobů, jak usnadnit porod, je poměrně dost. Některé metody jsou skutečně velmi efektivní.

K populárním aktivitám, kterým se budoucí maminky věnují během těhotenství, patří například gravid jóga a cvičení na míčích. Zhruba měsíc před plánovaným porodem pak není od věci posilování svalů pánevního dna.

Moderní pomůcka inspirovaná tradičním africkým porodnictvím

Ženy si mohou pořídit speciální pomůcky pro nácvik porodu a snadnější vypuzení miminka. K těm nejznámějším patří Aniball – balónek tykvovitého tvaru, který umožňuje vykonávat cvičení a lépe se připravit na porod.

Aniball vychází z tradičního afrického porodnictví, kde se příprava na porod rozhodně nepodceňuje.  Těhotné ženy často používají kalabasu – vytvarovanou tykev  významně snižující riziko natržení hráze. Stejnou funkcí plní i český výrobek, který vznikl na základě osobní zkušenosti s cvičením s balónkem.

Díky Aniballu dochází po porodu k rychlejší regeneraci svalstva v pánevní oblasti, což vede k omezení úniku moči bezprostředně po porodu a pozdějšímu vzniku inkontinence.

Pomoct může i masáž hráze

Zdravotnické pomůcky však nejsou jedinou možností, jak tělo připravit na porod. Mnohé ženy nedají dopustit na masáže hráze, které vedou ke zvýšení elasticity tkáně a zmírnění případných bolestí.

Rychlejší porod díky síle přírody

A pak jsou zde i nejrůznější doplňky stravy v podobě čaje z lístku maliníku, ostružiní a jahodníku či lněného semínka – obojí údajně ovlivňuje činnost hladkého svalstva a v konečném důsledku tak urychluje porod.

Co si nakonec vyberete vy, je pouze na vás. Podstatné je, aby vás příprava na porod naplnila pocitem jistoty, že to hravě zvládnete.

Mohlo by se vám také líbit: